رفع تصرف ۱۰۰ هکتار از اراضی گچساران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان از دست افراد سودجو رفع تصرف شد.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳ 20 June 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، سید قدرت اله علی پور روز پنجشنبه در حاشیه رفع تصرف اراضی ملی منطقه آبگرمو گچساران افزود: این میزان اراضی ملی با صدور احکام قضایی و تلاش یگان حفاظت از دست یک سودجو در این شهرستان خارج شد.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته بالای ۱۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی برای نهالکاری و ایجاد درآمد اقتصادی از طریق ایجاد پوشش گیاهی در اختیار به متقاضی واگذار شده بود.

علی پور ادامه داد: این متقاضی با گذشت مدت زمان به تعهدات خود عمل نکرده که با پیگیری یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان شناسایی و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضا معرفی و حکم قطعی برای آن صادر شد.

وی ادامه داد: با تلاش ماموران و یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری مراجع قضایی و دادستان این شهرستان ۱۰۰ هکتار از اراضی رفع تصرف و به لیست اول عمومی و انفال اضافه شد.

علی پور گفت: منابع طبیعی در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی با متخلفان و سودجویان به صورت قانونی برخورد و با هیچ کس در این خصوص تعارف ندارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری گچساران افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

وی ابراز کرد: این میزان اراضی ملی با صدور احکام قضایی و تلاش یگان حفاظت از دست تعدادی سودجو در این شهرستان خارج شد.

علی پور ابراز کرد: زمین‌های ملی که برای انجام کار‌های کشاورزی و یا ساخت و ساز غیرمجاز از سوی متخلفین تصرف می‌شود توسط نیرو‌های یگان حفاظت این اداره شناسایی و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار