نخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی نخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی در استان قم خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۶ 20 June 2024

به گزارش تابناک قم، دکتر مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ۳۰ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران از راه اندازی نخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی خبرداد و گفت: به منظور توسعه و تکمیل تجهیزات بیمارستانی و ارائه خدمات به بیماران، دستگاه سی تی آنژیوگرافی توسط بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) قم خریداری شده و روز پنجشنبه سی و یکم خردادماه و در آستانه عید غدیر با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: این دستگاه از محل اعتبارات هیئت امنا صرفه جویی ارزی خریداری شده است که تمامی خدمات ارائه شده به بیماران را با تعرفه دولتی انجام خواهد داد.

مصری گفت: دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم، دومین دستگاه مدل خود با تکنولوژی بالا در ایران است که با راه اندازی آن، مشکل بسیاری از بیماران رفع خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: این دستگاه به عنوان یک دستگاه آنژیوگرافی غیرتهاجی به شمار می‌رود که می‌تواند در راستای رفع انسداد رگ و عروق تمامی اندام‌های بدن، اقدام کند.

وی بیان کرد: سرعت عمل در ارائه خدمات به بیماران از نکات بارز دستگاه سی تی آنژیوگرافی به شمار می‌رود که کل فرایند آماده سازی بیمار و ارائه خدمات در ۱۵ دقیقه انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار