رویداد ملی اشتغال در چهارمحال و بختیاری رنگ اجرایی به خود گرفت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: مسیر ارتباط دوسویه کارفرمایان و کارجویان در چهارمحال و بختیاری هموار شد و طرح رویداد مردمی اشتغال به عنوان یکی از مقدمه‌ها برای اصلاح و تحول در نحوه اشتغال، رنگ اجرایی به خود گرفت.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰ 19 June 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، محسن مولوی در خصوص رویداد مردمی اشتغال، اظهار کرد: در این رویداد، جوانان و متقاضیان جویای کار در رده‌های سنی مختلف با مهارت‌ها و تخصص‌های متفاوت، بی‌واسطه روبه‌روی کارفرمایان نشستند تا این بار تامین نیروی مورد نیاز در واحد‌های تولیدی و خدماتی استان، فصل جدیدی تجربه کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری چنین رویداد‌هایی می‌تواند گره‌گشای امور کارجویان و کارفرمایان متقاضی نیروی کار باشد، زیرا که مواجهه بی واسطه آنان، هم موجب تسهیل، تسریع و کاهش هزینه‌های دستیابی به فرصت‌های شغلی خواهد شد و هم وفاق بیشتر در کوتاه‌ترین زمان بین کارگر و کارفرما را شکل می‌دهد.

مولوی گفت: در رویداد مردمی اشتغال، ارتباط مستقیمی میان کارجویان، کارشناسان، مسئولان ستادی و استانی ایجاد می‌شود که با توجه به نیاز استان، می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال، رفع و کاهش بیکاری باشد.

وی تصریح کرد: این رویداد اهداف مهمی از جمله برقراری ارتباط بدون واسطه کارفرمایان و جویندگان کار، تامین مستقیم نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان واحد‌های تولیدی، راهنمایی و مشاوره شغلی با کارفرمایان و جویندگان کار، به کارگیری مستقیم جویندگان کار فاقد شغل را دنبال می‌کند که برگزاری رویداد مردمی اشتغال در بستر سامانه جستجوی شغل انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری یادآورشد: این رویداد بستری مناسب برای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان استان است که در صورت داشتن مهارت و ویژگی‌های شغلی خاص، می‌توانند در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات مشغول به کار شوند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری این رویداد با محوریت تامین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان در شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در ۳۱ خردادماه در ادارات تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با حضور مراکز کاریابی‌ها، کارفرمایان متقاضی نیروی کار، و جویندگان کار در دستور کار قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار