اولیاء ثبت‌نام دانش آموزان را در اولویت قرار دهند

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم بیان کرد: از والدین تقاضا داریم به منظور فرصت کافی برای برنامه‌ریزی و همچنین امکان ثبت نام در نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت در اسرع وقت(سه روز پیش‌رو) پیش ثبت نام را در سامانه my.medu.ir انجام دهند.
کد خبر: ۱۱۷۱۸۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۶ 19 June 2024

به گزارش تابناک قم، سید مصطفی حسینی فاضل در گفت‌وگویی در خصوص ثبت‌نام دانش آموزان اظهار کرد: فرآیند شروع سال تحصیلی جدید نیاز به مقدمات و تمهیداتی دارد که باید از ماه‌های قبل پیگیری شود تا شروع سال تحصیلی در مهرماه بدون چالش انجام شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم ادامه داد: یکی از مبنایی‌ترین فرآیندهایی که از اهمیت بسزایی برخوردار است، تسریع در فرآیند ثبت نام دانش آموزان خصوصا پایه اول دوره ابتدایی است.

وی افزود: دولت سیزدهم در انجام برنامه‌های ویژه شروع سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴با یک جدول زمانی دو ماهه نسبت به سال‌های گذشته، زودتر فرآیندها و مقدمات لازم ثبت‌نام دانش آموزان را آغاز کرد، لذا فرآیند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورورد به دبستان و پیش دبستانی از بهمن ماه سال گذشته انجام شد و تا این تاریخ بیش از ۹۵ درصد از دانش آموزان فرآیند سنجش را انجام دادند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم تصریح کرد: بعد از مرحله سنجش نیاز است که فرآیند پیش ثبت نام در سامانه my.medu.ir انجام شود، بر اساس آخرین آمار حدود ۵۰ درصد از اولیاء وارد این سامانه شدند و پیش ثبت‌نام را انجام دادند.

وی ادامه داد: مرحله ثبت نام قطعی یکی از مراحل اصلی برای سایر فرآیندها از جمله کلاس بندی، تمهید فضای آموزشی مورد نیاز، تجهیزات و سازماندهی معلمان است، لذا ضرورت دارد والدینی که فرآیند پیش ثبت نام را انجام ندادند ظرفی سه روز آینده این کار را انجام دهند تا ما بتوانیم برنامه‌ریزی‌های لازم را برای سایر فرآیندهای مرتبط با شروع سال تحصیلی جدید انجام دهیم.

حسینی فاضل یادآور شد: هر ساله بنیادی‌ترین شعار ما در فرآیند ثبت نام، بهترین مدرسه، نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت است.؛ امسال هم در سامانه ثبت‌نام این امر پیش‌بینی شده که مراجعه کنندگان برای پیش ثبت نام نوآموزان بتوانند در محدوده محل سکونت خودشان، مدرسه را انتخاب کنند و مراحل ثبت نام را انجام دهند.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مزایای انجام پیش ثبت نام این است که ظرفیت‌های مدارس هنوز تکمیل نشده است، اگر اولیاء با تأخیر این فرآیند را انجام دهند ممکن است با پیام تکمیل ظرفیت مواجه شوند، بنابراین تقاضا داریم والدین به منظور فرصت کافی برای برنامه‌ریزی و همچنین امکان ثبت نام در نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت در اسرع وقت(سه روز پیش رو) پیش ثبت نام را انجام دهند.

حسینی فاضل با بیان اینکه بعد از مرحله پیش ثبت نام، اولیاء باید برای ثبت نام قطعی دانش آموزان به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنند، گفت: فرآیند ثبت نام اتباع تابعی از دستورالعمل‌های وزارتی است، هنوز دستورالعمل جامعی برای ثبت‌نام اتباع به استان ابلاغ نشده به محض دریافت دستورالعمل‌ها اطلاع‌رسانی لازم در خصوص ثبت نام اتباع انجام خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: ضمن قدردانی از زحمات مدیران واحدهای آموزشی تقاضا داریم مدیران مدارس ابتدایی هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف پیش ثبت‌نام‌هایی که در کارتابل آن‌ها قابل مشاهده است اقدام کنند تا ثبت نام‌ها قطعی شود و ما بتوانیم سایر فرآیند ها را دنبال کنیم.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار