نقش مهم آموزش و پرورش در تقویت، آگاهی و مشارکت عمومی در انتخابات

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص نقش مهم آموزش و پرورش در تقویت، آگاهی و مشارکت عمومی در انتخابات، گفت: نقش معلمان و دانش‌آموزان به عنوان پایگا‌های اصلی ترویج مشارکت عمومی و فرهنگ انتخابات سالم و آگاهانه بسیار پررنگ است.
کد خبر: ۱۱۷۱۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷ 19 June 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، غلامعلی حیدری ۲۹ خردادماه در نشست شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ضمن تشکر از زحمات یکساله معلمان، در خصوص برنامه‌های پیشرو آموزش و پرورش، اظهار کرد: لازم است ستاد برنامه‌ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزان تشکیل تا نشاط در جامعه ایجاد شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه توجه به افزایش نشاط در جامعه خصوصاً برنامه‌ریزی برای ورزش نوجوانان و جوانان ضروری است، ادامه داد: لازم است زیرساخت‌های لازم برای توسعه ورزش، بازی‌های فکری و شنا برای اوقات فراغت دانش‌آموزان با برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

احداث ۱۲۱ فضای ورزشی طی سه سال اخیر در استان

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۱ مکان ورزشی طی سه سال اخیر در استان احداث شده است، اضافه کرد: اعتبارات خوبی در حوزه توسعه فضای ورزشی اختصاص داده شده که امروز شاهد نوسازی و بهسازی مدارس هستیم.

حیدری با اشاره به اهمیتی که شهید جمهور برای توسعه زیرساخت‌های مدارس و دانشگاه قائل بودند، اشاره کرد و افزود: اولویت شهید رئیسی برداشتن گام‌های بلند در تقویت زیرساخت‌های آموزش و پرورش بود.

وی برنامه‌ریزی در خصوص تابستان با برگزاری ستاد اوقات فراغت را اولویت آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد: لازم است در این فصل دانش‌آموزان مهارت‌های خاصی را آموزش ببینند و همچنین در کلاس‌های فرهنگی از جمله حفظ و آموزش قرآن شرکت کنند چرا که اگر دانش‌آموز با قرآن مصون شوند در برابر تهاجم فرهنگی دشمن محفوظ خواهد ماند.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مغتنم شمردن اوقات تابستان با برگزاری اردو‌های جهادی در جهت زیباسازی مدارس با عنوان طرح شهید عجمیان بیش از پیش انجام شود.

وی استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و انجمن اسلامی برای پررنگ شدن برگزاری نماز جماعت مدارس را مهم دانست و گفت: لازم است در خصوص کم‌رنگ شدن نماز جماعت مدارس آسیب‌شناسی شود تا آسیب‌ها برطرف شده و نقاط قوت شدت گیرد.

حیدری گفت: در سخت‌ترین شرایط باید اقدامات جهادی در راستای استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی تشدید شوند.

وی اضافه کرد: اردو‌های جهادی به صورت بازدید میدانی از پروژه‌ها، برقراری میز خدمت در تمام شهرستان‌ها و حضور چهره به چهره با مردم از جمله اقدامات جهادی است.

نقش مهم آموزش و پرورش در تقویت، آگاهی و مشارکت عمومی در انتخابات

وی چله خدمت و چله تبیین را از اقدامات مهم و جهادی دانست و افزود: تشدید فعالیت‌ها در راستای خدمت‌رسانی به مردم موجب می‌شود دشمن باوجود تلاش به اهداف شوم خود نرسد چراکه با وجود چالش‌ها و مشکلات پیوند قلبی مردم و خدمت‌گزاران برقرار است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی و تشدید فعالیت‌های جهادی تصریح کرد: نتیجه و میوه این خدمات ارزنده امیدافزایی است و در روز انتخابات به ثمر می‌نشیند.

وی در خصوص نقش مهم آموزش و پرورش در تقویت، آگاهی و مشارکت عمومی در انتخابات، گفت: نقش معلمان و دانش‌آموزان به عنوان پایگا‌های اصلی ترویج مشارکت عمومی و فرهنگ انتخابات سالم و آگاهانه بسیار پر رنگ است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار