فعالیت ۸۷۰ پایگاه اوقات فراغت دانش‌آموزی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص غنی‌سازی تابستان دانش‌آموزان، گفت: ۸۷۰ پایگاه اوقات فراغت در استان عالیت دارند.
کد خبر: ۱۱۷۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷ 19 June 2024

افشین امیریان ۲۹ خردادماه در دومین نشست شورای آموزش پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص غنی‌سازی تابستان دانش‌آموزان اظهار کرد: شعار اوقات فراغت امسال «تربیت بدون توقف» است، مدارس تعطیل است، اما تعلیم و تربیت تعطیل نخواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: ۸۷۰ پایگاه اوقات فراغت برای غنی‌سازی تابستان دانش‌آموزان در حوزه‌های ورزشی، مهارت‌آموزی، فرهنگی و هنری و برگزاری کلاس‌های علمی و قرآنی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های خوبی برای بهره‌مندی دانش‌آموزان از تابستان صورت گرفته است، گفت: مراکز مختلفی در برگزاری این کلاس‌ها دخیل هستند؛ و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق سامانه mymedu یا به صورت حضوری در این کلاس‌ها ثبت نام کنند.

امیریان ادامه داد: با هم‌افزایی همه دستگاه‌های تربیتی از جمله کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، انجمن اسلامی، ورزش و جوانان و ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش تابستان خوبی برای دانش‌آموزان رقم خواهد خورد.

چهارمحال و بختیاری رتبه سوم کشور در مهارت‌آموزی دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای

در ادامه نشست پژمان خلفیان، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص موضوع هدایت تحصیلی دانش‌آموزان گفت: از ۱۵ تیرماه که نمرات دانش‌آموزان اعلام می‌شود، برگه‌های هدایت تحصیلی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و دانش‌آموزان در شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش رشته مورد نظر را انتخاب می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: دانش‌آموزان بر اساس نمراتی که کسب کردند در رشته مورد نظر برای پایه دهم مشغول به تحصیل خواهند شد.

خلفیان با بیان اینکه گرایش دانش‌آموزان این استان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش است، بیان کرد: چهارمحال و بختیاری رتبه سوم کشوری در جذب دانش‌آموز به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی را کسب کرده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار