بودجه ۶۰ میلیاردی در راه ورزش زورخانه‌ای

دبیر فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: بودجه ۶۰ میلیارد تومان برای فدراسیون ورزش زورخانه‌ای رقمی بی‌سابقه است که به ما کمک می‌کند در سطح کشور اقدامات زیرساختی خوبی انجام دهیم.
کد خبر: ۱۱۷۱۷۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۳ 19 June 2024

به گزارش تابناک اصفهان، مسعود ملکی در نشست خبری نخستین دوره مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای، اظهار کرد: مدیر اخلاق‌مداری سکان ورزش استان اصفهان را بر عهده گرفته و امیدوارم به اهدافشان برسند. از مدیران استان اصفهان، شهرداری بابت همکاری و همیاری‌هایشان ممنونم. استان اصفهان در ورزش زورخانه‌ای پیشتاز کشور است و بیشترین تعداد را دارد. اصفهان مدیر خوب دارد و احتیاجی به تحمیل شدن ندارد، پس باید در انتخاب‌ها بهتر عمل شود. پس از تاکید رهبر انقلاب بلافاصله کارگروه تشکیل شد. امیدوارم بتوانیم اصفهان را به خوبی شناسانده و خروجی خوبی برای اصفهان داشته باشیم. چرا که همیشه برخی دوست دارند اصفهان دیده نشود.

وی افزود: سطح ۱۲، ۱۳ تیم بسیار بالا است، خودم فکر نمی‌کردم آمادگی تیم‌ها به این صورت باشد؛ آذربایجان، عراق و لهستان عملکرد بسیار خوبی در تمرینات و اردو‌ها داشتند؛ تیم ملی زورخانه‌ای ۵ نفر است، در مسابقات تیم اول ۵۰ امتیاز و تیم دوم ۴۰ کسب خواهد کرد، آئین نامه ملی در مسابقات جهانی اجرا و برای نخستین بار از هوش مصنوعی استفاده خواهد شد و داوران نیز به صورت الکترونیکی کار خود را انجام خواهد داد.

ملکی با بیان این که برای اجرای برنامه تیم ملی در المپیک پاریس انجام شده است و چند مرحله آن طی شده است، خاطرنشان کرد: وزیر ورزش رئیس فدراسیون جهانی است، بودجه ۶۰ میلیارد تومان برای فدراسیون نظر گرفته شده است که این رقم بی‌سابقه به ما کمک می‌کند در سطح کشور اقدامات زیرساختی خوبی انجام دهیم.

دبیر کل فدراسیون یادآور شد: از اصفهان ۲ ورزشکار و یک مربی در تیم ملی حضور دارد؛ رسول قربانی و رضا احمدی دو ورزشکار ما هستند، سالن پیروزی به دلیل مرکزیت و استقبال بیشتر تماشاگران انتخاب کردیم، سالن تجهیز شده است و حدود ۶۰۰، ۷۰۰ میلیون برای آن هزینه شده است، مسابقات در ۶ رشته برگزار می‌شود. وی در پایان گفت: تیم اول سه هزار دلار، تیم دوم ۲ هزار دلار و تیم‌های سوم به صورت مشترک هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد.

او همچنین ادامه داد: برای نخستین بار از هوش مصنوعی استفاده می‌شود و داوری الکترونیک خواهیم داشت. در نظر داریم هر ۲ سال یکبار مسابقات جهانی و آسیایی به ترتیب برگزار شود.

ملکی در پایان خاطر نشان کرد: سالن پیروزی مرکزیت دارد و امکان حضور تماشاگر وجود دارد پس این سالن را انتخاب کردیم. تهویه، نور و امکانات به صورت فوری انجام شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار