پذیرش نذورات مردم قم دوازدهم ذی‌الحجه

مدیر امور خیرین،هدایا و نذورات حرم مطهر بانوی کرامت گفت:با توجه‌ به استحباب قربانی در روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم ذی‌الحجه پذیرش نذورات مردم برای قربانی تا روز دوازدهم ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۱۱۷۱۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۶ 18 June 2024

به گزارش تابناک قم، حمزه رمضانی در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: بحمدالله به همت خادمان حرم مطهر بانوی کرامت و مشارکت چشمگیر مردم، مرحله اول ذبح قربانی در روز عید قربان انجام و با هماهنگی مدیریت خدمت به محرومان و مستضعفان معاونت پشتیبانی حرم مطهر گوشت قربانی در مناطق محروم توزیع شد.

وی با اشاره به نقش قابل‌توجه آحاد مردم و زائرین در جمع‌آوری نذورات قربانی، ضمن تقدیر از مشارکت چشمگیر مردم در این طرح بر لزوم ترویج و تبلیغ این سنت حسنه در جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: باتوجه‌به برنامه‌ریزی انجام شده جهت متنعم نمودن اقشار مختلف مؤمنین از گوشت قربانی عید قربان، بلافاصله پس از ذبح قربانی گوشت تبرکی توسط خادمان این آستان مقدس در مناطق محروم و کم‌بضاعت استان قم توزیع شد.

وی در ادامه، حسب تأکیدات دینی مربوط به مناسک و مستحبات ایام تشریق، از تداوم جمع‌آوری نذورات دام و انجام سنت قربانی در روزهای دهم، یازدهم و دوازدهم ذی‌الحجه خبر داد و افزود: عمل به نیت نذرکنندگان در اولویت کلیه اقدامات آستان مقدس بوده و نذورات دام جمع‌آوری شده با این نیت خاص، تا پایان روز دوازدهم ذی‌الحجه ذبح خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین، علاوه بر توزیع گوشت متبرک بین مؤمنان، محرومان و مستضعفان، بخشی از گوشت حاصل از نذورات قربانی در مهمان‌سرای حضرتی طبخ و به‌صورت غذای تبرکی در بین زائرین و مجاوران حرم مطهر بانوی کرامت توزیع خواهد شد.

وی ضمن تشکر از مؤسسه فرهنگی اقتصادی زائر کریمه جهت تهیه دام و تسهیل در انجام نذر قربانی، گفت: از تمامی مجموعه‌هایی که در انجام این عمل خیرخواهانه ما را یاری نمودند اعم از دامداران، کشتارگاه‌ها، عوامل دامپزشکی و سایر دست‌اندرکاران کمال تشکر و سپاس را داریم.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار