مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد

مشاهده همزمان ۲ قلاده خرس قهوه‌ای با توله هایشان در ارتفاعات جنگلی شرق گیلان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از مشاهده جالب و عجیب همزمان دو قلاده خرس قهوه ای، هر کدام با دو توله خرس بصورت مجزا در شهرستانهای رودسر و لنگرود خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۴ 18 June 2024

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان حمزه عشوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان های رودسر و لنگرود در روزهای اخیر طی حضور موثر و پایش و کنترل مناطق تحت مدیریت در ارتفاعات جنگلی این دو شهرستان موفق شدند در یک اتفاق کم نظیر از دو قلاده خرس قهوه‌ای به همراه دو توله‌اش فیلمبرداری کنند.

وی از ساکنان روستاها و جوامع محلی منطقه جنگلی این دو شهرستان خواست در صورت مشاهده خرس بدون ایجاد چالش و درگیری موارد را به کارشناسان محیط زیست اطلاع رسانی کنند.

عشوری تاکید کرد: در این فصل که بیشتر جوامع محلی برای برداشت گیاهان داروئی به مناطق زیستگاه‌های این شهرستانها می‌روند، ممکن است با گونه‌های حیات وحش برخورد داشته باشند، این افراد نباید زیستگاه‌های حیات وحش را نا امن کنند لازم به ذکر است خرس وحشی از گونه‌های تحت حفاظت است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از ساکنان جوامع محلی مناطق جنگلی این دو شهرستان خواست با همکاری بیشتر با کارشناسان و یگان حفاظت محیط زیست برای حفاظت بیشتر از این گونه جانوری، کوشا باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار