تحقق ۵۲ درصدی تعهدات اشتغال جهاد دانشگاهی استان سمنان

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان از تحقق ۵۲ درصدی تعهدات این نهاد در حوزه اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان در سه ماه گذشته خبر داد و گفت: امسال میزان تحقق تعهد اشتغال فارغ‌التحصیلان در جهاد دانشگاهی استان حدود ۵۷ درصد است.
کد خبر: ۱۱۷۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۱ 16 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، علی منصفی‌راد امروز (۲۷ خرداد ماه) در جلسه کارگروه اشتغال استان سمنان که با حضور استاندار سمنان و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های مراکز آموزش مهارت‌های تخصصی و اشتغال محور کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی استان سمنان، افزود: در دو سال گذشته ۲۸۰ دوره آموزشی شامل دوره‌های عمومی و تخصصی اشتغال‌زا با شرکت حدود ۱۲ هزار نفر برگزار شده است.

وی از فعالیت پنج دپارتمان تخصصی در مرکز آموزش مهارت‌های تخصصی و اشتغال محور کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: میزان اشتغالزایی در سال ۱۴۰۲ در دپارتمان پزشکی ۳۰ نفر، دپارتمان زبان‌های خارجه ۱۰ نفر، دپارتمان علوم انسانی پنج نفر، دپارتمان فنی و مهندس پنج نفر و دپارتمان کامپیوتر پنج نفر بوده است که در سال ۱۴۰۳ قطعاً افزایش پیدا می‌کند.

او از مشارکت در توسعه آموزش‌های تخصصی نوین مهارت‌های پیشرفته در سطح ملی و بین‌المللی به‌عنوان مصوبه مأموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور یاد و بیان کرد: در بخش ارتقای فرهنگ کارآفرینی و روحیه خودباوری و ترویج الگو‌های موفق توانمندسازی در قالب دوره‌های آموزشی سرباز مهارت ۶۰۰۰ نفر و در بخش ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانش‌آموختگان نیز ۷۰۰۰ نفر در دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی استان شرکت کردند.

منصفی‌راد اظهار کرد: با راه‌اندازی مرکز مشاوره اشتغال و کارآفرینی جوانان که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و با هدف تربیت راهبر ستاد در حوزه اشتغال جوانان، اجرای طرح‌های فرهنگی رسانه‌ای و آموزشی در راستای توسعه ترویج اشتغال‌پذیری و مهارت‌آموزی جوانان، مشاوره، راهنمایی و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینانه جوانان فعالیت می‌کند، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر از جوانان در استان سمنان فراهم شده است.

وی تأکید کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی استان سمنان نیز در چهار زمینه فعالیتی شامل طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی نرم‌افزار‌های مبتنی بر تلفن همراه، مواد و تجهیزات پزشکی و در حوزه دام سبک و صنایع وابسته نیز زمینه اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان افزود: زمینه اشتغال طرح‌های فناورانه جهاد دانشگاهی استان شامل کود اورگانیک، مالچ معدنی، تولید و ترمیم تاندون و تولید پودر استخوان که توسط محققان و پژوهشگران جهاد دانشگاهی استان در سال گذشته تولید و ثبت شد جمعاً ۱۴ نفر بوده است که با راه‌اندازی خط تولید این محصولات زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر دیگر فراهم می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار