وضعیت قرمز تنفسی در یکی از ایستگاه‌های پایش کیفی هوای اهواز

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای یک ایستگاه پایش کیفی هوا در اهواز روز سه‌شنبه قرمز و هوای چهار شهر دیگر برای گروه‌های حساس ناسالم است.
کد خبر: ۱۱۶۶۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳ 14 May 2024

تابناک خوزستان: براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های حفاری اهواز با شاخص‌ ۱۵۱ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوای شهرهای اندیمشک با شاخص ۱۱۶، شوشتر ۱۳۱، ماهشهر ۱۰۵ و ایستگاه‌های استانداری، نیوساید، پادادشهر و پست برق شماره سه اهواز به ترتیب ۱۳۸، ۱۵۰، ۱۳۲ و ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، حمیدیه، خرمشهر، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش، کارون و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای شهر ایذه وبهبهان نیز در وضعیت سالم و پاک قرار دارند.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار