رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان:

کرمانشاه می‌تواند پایگاه اتومبیلرانی غرب کشور شود

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه به ظرفیت های خوب کرمانشاه در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی اشاره کرد و گفت: اگر مسئولین حمایت کنند و زیرساخت های این رشته در استان فراهم شود، کرمانشاه می تواند به پایگاه اتومبیلرانی غرب کشور تبدیل شود.
کد خبر: ۱۱۶۵۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۱ 08 May 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، محمدجواد کرانی با اشاره به جایگاه خوب موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ رشته موتورسواری و اتومبیلرانی در کرمانشاه فعال است که برای اکثر این رشته ها هیچ زیرساختی نداریم. 

وی افزود: علیرغم اینکه موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه در بحث زیرساخت ها با کمبودهای شدیدی مواجه است، اما ورزشکاران ما همواره از مسابقات قهرمانی کشور در رشته های مختلف با دست پر به استان بر می گردند. 

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه با بیان اینکه تنها طی یکی دو هفته اخیر ورزشکاران رشته های آفرود و درگ چندین مدال مسابقات قهرمانی کشور را برای استان به ارمغان آوردند، افزود: در مسابقات قهرمانی کشور رشته آفرود که چند روز پیش برگزار شد، تیم استان کرمانشاه متشکل از مرتضی نوری، عبدالله هاشمی، مرتضی کیانی و کاوه رحیمی توانستند عنوان سومی تیمی کشور را بدست  آورند و در کلاس های مختلف نیز مرتضی نوری مدال نقره و عبدالله هاشمی مدال برنز کسب کردند. 

وی تاکید کرد: در مسابقات درگ قهرمانی کشور نیز که هفته گذشته برگزار شد، عرفان کریمی از کرمانشاه توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. 

کرانی در ادامه افزود: اگر مسئولین حمایت کنند و زیرساخت های لازم برای رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی در کرمانشاه فراهم شود، قطعا به قطب این رشته در کشور و پایگاه اتومبیلرانی غرب کشور تبدیل خواهیم شد. 

رئیس هیات مورتوسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه تصریح کرد: از چندسال پیش پیگیری های زیادی برای احداث یک پیست چند منظوره برای رشته های اسلالوم، درگ، موتورریس، کارتینگ و تیونینگ و آپشن در کرمانشاه داشتیم و قول هایی را از مسئولین پیشین استان هم گرفتیم، اما متاسفانه به سرانجام نرسید. 

وی با بیان اینکه اخیرا اعتباراتی برای احداث این پیست مصوب سفر رئیس جمهور به استان اختصاص یافته، اعلام کرد: امیدواریم ظرف ماه های آینده عملیات اجرایی پیست چند منظوره موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه در دهکده المپیک آغاز شود تا شاهد یک جهش و رشد قابل توجه در این رشته ها در کرمانشاه باشیم. 

کرانی تاکید کرد: باوجود اینکه هیچ زیرساخت مناسبی برای رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی در کرمانشاه نداریم، اما در کنار مدال آوری ورزشکاران، تلاش کرده ایم تا میزبانی مسابقات مختلف را برای رشد و پویایی این رشته در استان داشته باشیم. 

وی یادآورشد: براین اساس برنامه ریزی شده تا جمعه هفته آینده (۲۸ اردیبهشت) مسابقات چند جانبه در رشته درگ را با حضور ورزشکارانی از استان های غرب کشور در دهکده المپیک برگزار کنیم. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار