رتبه اول گرمسار در زراعت چوب

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار از رتبه نخست این شهرستان در زرعت چوب در استان خبر داد
کد خبر: ۱۱۶۵۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۷ 06 May 2024

ب‌ه گزارش تابناک سمنان، امیرحسین شاه حسینی ۱۷ اردیبهشت‌ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: توسعه زراعت چوب می‌تواند تا حد زیادی از تخریب جنگل‌ها در استان و شهرستان بکاهد.
وی تصریح کرد: شهرستان گرمسار در طرح زراعت چوب عملکرد قابل قبولی داشته است و رتبه نخست در سطح استان سمنان را به خود اختصاص داده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار با اشاره به استقبال خوب بهره برداران از کاشت نهال اکالیپتوس با هدف توسعه زراعت چوب در گرمسار خاطرنشان کرد: درخت اکالیپتوس به دلیل کم‌آب‌بر و مقاوم بودن به خشکی بودن، کاملا با اقلیم منطقه سازگار است و این موضوع باعث استقبال بهره برداران و کشاورزان از کاشت این درخت شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان گرمسار در حاشیه کویر و در یک اقلیم گرم و خشک واقع شده، ادامه داد: کاشت این گونه، نیاز آبی کمی داشته و با منابع آبی و خاکی منطقه سازگار است.
شاه‌حسینی اظهار کرد: در سال گذشته ۲۰ هزار نهال اکالیپتوس در نهالستان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار تولید و بین متقاضیان توزیع شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار اضافه کرد: امسال نیز برای تولید ۲۵هزار نهال در منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار برنامه‌ریزی شده است.
وی همچنین از مشارکت بخش خصوصی در تولید و عرضه نهال اکالیپتوس در مزارع شهرستان گرمسار خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با گسترش تولید این نهال، نیاز بهره‌برداران در سطح شهرستان و حتی دیگر مناطق استان مرتفع شود.
وی با اشاره به طرح بزرگ کاهشت یک میلیارد نهال در استان سمنان ادامه داد: قرار است در قالب این طرح سالانه ۲.۵ میلیون اصله نهال در استان کاشته شود.
وی ادامه داد: پیش بینی شده که طی چهار سال ۱۰ میلیون اصله نهال در شهرستان‌های مختلف استان سمنان کاشته شود.
وی، یکی از اهداف اجرای این طرح را احیای جنگل‌های طبیعی و تولید و زراعت چوب درختان برشمرد و افزود: افزایش فضای سبز شهری و مقابله با طوفان‌های گرد و غبار و... از دیگر اهداف این طرح ملی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار