گفتگو با فرماندار بهمئی

از تلاش ها برای توسعه شهرستان تا واکنش به حواشی انتخابات

توجه مسئولان امر به شعار سال و توسعه ظرفیت‌های این شهرستان و برنامه‌های اجرایی سال گذشته از جمله مواردی است که در گفتگو با فرماندار شهرستان بهمئی مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۱۶۴۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹ 28 April 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد  شهرستان بهمئی یکی از شهرستان‌های گرمسیری استان کهگیلویه وبویراحمد به مرکزیت شهر لیکک است که دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ی سرمایه گذاری در حوزه‌های گردشگری و نفت و گاز است.

این شهرستان با اقلیمی گرمسیری و داشتن جاذبه‌هایی زیبایی همچون تنگ سولک که نقش و نگاره‌های تاریخی آن گویایی یکجانشینی اقوام ایرانی و نیاکان ما از قدیم‌الایام تاکنون بوده است.

توجه مسئولان امر به شعار سال و توسعه ظرفیت‌های این شهرستان و برنامه‌های اجرایی سال گذشته از جمله مواردی است که در گفتگو با فرماندار شهرستان بهمئی مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان بهمئی گفت: مردم بهمئی مردمی بسیار خوب و معتقد به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، مردم این شهرستان به مسائل دینی و اجتماعی پایبند و توقعات این مردم در حد معمول و ستودنی هست، مردم بهمئی مستعد کار‌های بزرگی هستند، در این شهرستان جاذبه‌های گردشگری مثل تنگ خلقی، تنگ‌سولک، برم الوان، دشت ممبی، امامزادگان اسدالله (ع) و ابراهیم (ع)، امامزاده بابا احمد وجود دارند.

علی محمدی به ظرفیت‌های حوزه گردشگری در ایام عید نوروز ۱۴۰۳ اشاره کرد و افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، امسال گردشگران کمتری وارد این شهرستان شدند و این هم از نشانه‌های پایبندی مردم به مبانی دینی است، ولی با همه این اوصاف در این زمینه تلاش کردیم که شرایط لازم مهیا شود، در بحث راهنمایی گردشگران، اسکان در اماکن پیش‌بینی شد، تسهیل در تردد و فراهم کردن امکانات مثل آب، سرویس بهداشتی و ... در مکان‌های گردشگری انجام شد.

وی به حوزه بهداشت درمان بهمئی هم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد افتتاح بیمارستان بودیم، ولی به برای خدمات‌دهی بیشتر نیاز به کاربیشتر دارد درروز‌های آینده افتتاح بخش‌دیالیز، راه‌اندازی اتاق‌عمل و موارد دیگر مثل بخش زایمان و تکمیل چارت بیمارستانی و کمک به بهداشت در نقاط روستایی و عشایری این شهرستان را در دستور کار خود داریم.

محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چه برنامه‌های حوزه کشاورزی دارید گفت: پیگیر گرفتن مجوز استفاده و انتقال از آب سد مارون برای کشاورزی و صنعت به شهرستان هستیم که خدمتی بزرگ‌تر از این در شهرستان نمی‌تواند اتفاق بیفتد. فاز‌های پایانی سد ایلی آباد امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بهمئی ادامه داد: یک مدیر موفق مدیری است که صبور باشد، خود را وقف مردم کند و مردم‌دار باشد، در همه جهت با مردم باشد.

وی افزود: با توجه به شعار سال، برطرف کردن مشکلات طرح‌ها و پروژه‌های گذشته، با مشارکت مردم طرح‌های اقتصادی و مشارکتی انجام خواهد شد طرح‌هایی مثل پروژه بزرگ زنجیره تولید گوشت سفید که بااعتباری بالغ‌بر یک هزار میلیارد تومان، توسعه مجتمع گلخانه و ایجاد یک مجتمع گلخانه دیگر، ایجاد شهرک صنعتی و کمک گرفتن از مردم و کمک به مردم برای رونق اقتصادی در شهرستان.

فرماندار شهرستان بهمئی در خصوص حواشی انتخابات گفت: حواشی خاصی نیست فقط بحث اعتراض به مسئله انتخابات که عده‌ای اعتراض دارند و افرادی برای ضربه زدن به اجرای انتخابات سوءاستفاده کردند، صندوق‌های باطل شده را به این شهرستان نسبت دادند با بررسی‌های انجام‌شده موضوع کذب محض بود این شهرستان با توجه به با قضاوت افراد منصف بهترین انتخابات شهرستان بهمئی از جمیع جهات این انتخابات بود و این مسئله با بصیرت مردم عزیز حاشیه محسوب نخواهد شد و موضوعی طبیعی است.

محمدی با اشاره به سرانجام جاده لیکک به جایزان گفت: با توجه به اینکه جاده جایزان بین دو استان قرار دارد و مقدار زیادی از آن در استان خوزستان است، متأسفانه مسئولین استان خوزستان برای این پروژه هیچ همکاری و اقدامی نکردند، در سفر ریاست محترم جمهور مبلغ قابل قبولی به این پروژه اختصاص داده شد که انشالله امسال این پروژه مجدد فعال خواهد شد.

فرماندار شهرستان بهمئی با اشاره به پروژه مهم آبرسانی از سد کوثر به شهر لیکک گفت: در دو سال گذشته دولت آقای رئیسی از ۴۵ درصد به بیش از ۸۰ درصد رسیده امیدواریم امسال شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

فرماندار شهرستان بهمئی از یک خبر خوب هم داشت و گفت: گرفتن مجوز پالایشگاه و اقدامات مربوط به آن ازجمله انتقال آب سد مارون به بهمئی که اصلی‌ترین نیاز یک پالایشگاه است، تکمیل پروژه آب‌رسانی سد کوثر به بهمئی که این موضوع به کمک حجت الاسلام موحد نماینده محترم مجلس به‌صورت جدی در حال پیگیری است و تشکر می‌کنم از پیگیری‌های مخلصانه نماینده محترم.

محمدی در خصوص بهترین و بدترین خاطره دوره مدیریت خود گفت: بهترین خاطره کاری حضور ریاست محترم جمهور در این شهرستان بود که با همه مسائلی که وجود داشت، اما جز بهترین برنامه‌های سال و حضور پررنگ مردم در مشارکت انتخابات به‌عنوان بهترین خاطره کاری بوده هیچ خاطره بدی در شهرستان بهمئی ندارم.

محمدی در پایان به کار خبر هم اشاره کرد و افزود: خبرنگاری جز حساس‌ترین و مهم‌ترین حرفه‌های دنیای امروز است یک خبرنگار امین بیش از یک مسئول پای‌کار می‌تواند به توسعه یک منطقه کمک کند به‌شرط اینکه واقعاً امانت‌دار باشد یعنی بدون سند و مدرک مطلبی ارائه ندهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار