شناسایی و دستگیر ۴۰۵ متخلف شکار و صید در استان ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: پارسال ۴۰۵ متخلف شکار و صید توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این استان شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۱۶۰۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۱ 25 March 2024

به گزارش تابناک ایلام ؛ علیرضا محمدی اظهار کرد: از متخلفان یاد شده ۸۷ قبضه سلاح مجاز شامل ۶۳ قبضه ساچمه زنی ،۱۹ قبضه بادی، ۵ قبضه گلوله زنی و ۱۱ قبضه سلاح غیرمجاز شامل هشت قبضه ساچمه زنی، ۳ قبضه گلوله زنی(سیمینوف) و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

وی افزود: از شکارچیان غیرمجاز دستگیر شده طی سال گذشته در استان تعداد ۲۹۸ قطعه لاشه انواع پرندگان وحشی از قبیل تیهو، دراج، کبک، بلدرچین، کبوتر، سبز قبا، گنجشک، زنبورخوار و حواصیل و تعداد ۴۰ رأس لاشه پستانداران وحشی از قبیل گراز، تشی، خرگوش، کل، میش و قوچ کشف شد.

وی تعداد شروع به شکار متخلفان شکار و صید شناسایی شده را ۲۷۱ فقره عنوان کرد و یادآور شد: در سال گذشته چهار هزار و ۸۴۶ قطعه صید غیرمجاز آبزیان از قبیل ماهی معمولی، باربوس ماهیان و لاک پشت فراتی نیز کشف شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با بیان این که در سال گذشته ۳۱۶ مورد تخلف نیز صورت گرفته است بیان داشت: در این مدت ۲۷ مورد زنده گیری پرندگان شامل ۵۴ قطعه انواع پرندگان از قبیل سهره، تیهو، کبک، شاهین، دلیجه و گنجشک رخ داده است./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار