tabnakostan

آمادگی ۱۱۷ شعبه اخذ رای برای انتخابات پیشرو در شهرستان بهار
فرماندار بهار گفت: ۱۱۷ شعبه اخذ رای در بهار آماده سازی و تجهیز شده است که ۵۳ شعبه اخذ رای در بخش مرکزی ۳۵ شعبه در بخش لالجین و ۲۹ شعبه در صالح آباد مستقر بوده و سایر سیار هستند.
افتتاح ۱۹طرح در هفته جهاد کشاورزی در ملایر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر خبر داد: ۱۹ طرح و پروژه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در سطح شهرستان ملایر افتتاح می شود، این طرح‌ها با اعتبار ۵۹ میلیارد تومان برای ۷۱ نفر بطور مستقیم و ۱۸۰ نفر به‌طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.
آغاز فعالیت ستادهای انتخاباتی در همدان/ ما برای اعتلای ایران آمده ایم
رییس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در استان همدان گفت: ایران به عنوان سرزمین بزرگ با سابقه تمدنی بالا، سختی‌ها و دوره‌های بحرانی زیادی را پشت سر گذاشته است و امروز ما آمده ایم برای اعتلای ایران، ایرانی که امروز با چالش‌های زیادی مواجه است.
رشد ۲۰ درصدی شاخص‌های کتابخانه‌ای شهرستان فامنین در سال ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان فامنین گفت: شاخص‌های کتابخانه‌ای شهرستان شامل زیربنا، عضویت و امانت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ به طور متوسط ۲۰ درصد رشد کردند.
آغاز داوری جشنواره فرهنگی_هنری دانش‌آموزان کشور در همدان
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آغاز داوری چهل و دومین جشنواره فرهنگی_هنری امید در بخش هنر‌های نمایشی و فیلم کوتاه دانش‌آموزان کشور در استان همدان خبر داد.
تبدیل شهر مهاجران و بخش لالجین به قطب تولید ترشیجات و شوریجات/  همدان پیشتاز در توسعه زیرساخت‌های صنعتی و جذب سرمایه‌گذار
رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر یک روزه خود به استان همدان گفت: همدان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در توسعه زیرساخت‌های صنعتی و جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.
برگزاری همایش رسانه‌ای
سخنگوی سپاه پاسداران با حضور در همایش مدار امید گفت: دشمنان ایران مصمم برای مقابله با گفتمان انقلاب اسلامی هستند و انقلاب اسلامی با قدرت به راه خود ادامه داده و تهیدیدات را به فرصت بدل می‌کند.
صنایع دستی از مالیات معاف می شود/ رشد ۱۱ درصدی بیمه شدگان بیمه تامین اجتماعی
استاندار همدان در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان از اجرای معافیت مالیاتی صنایع دستی خبر داد و گفت: واحد‌های صنایع دستی استان برای درآمدزایی بیشتر باید به سمت راه اندازی فروشگاه‌ها در کنار تولید باشند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان
مکان ویژه‌ای برای اسکان موقت مسافران باید در نظر گرفته شود/ ضرورت آماده‌سازی فضای شهر در آستانه فصل تابستان
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر آماده‌سازی فضای شهر در آستانه فصل تابستان تأکید کرد و گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و حضور مردم در فضا‌های سبز و پارک‌ها، لازم است شهرداری اقدامات لازم را در راستای حفظ نظافت و پاکسازی محیط شهری انجام دهد.
تسریع روند ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پرواز همدان/ خط قرمز ما رعایت مباحث فنی و مقررات ملی ساختمان است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: روند ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پرواز همدان با سرعت در حال اجراست و عملیات اجرایی و اسکلت بندی سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی با پیشرفت قابل قبولی ادامه دارد.
درمان رایگان کودکان زیر هفت سال هدیه ماندگار دولت سیزدهم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی بیماری‌های کنونی ناشی از درمان ناصحیح در دوران کودکی است بنابراین با دستور شهید رییسی و با وجود شرایط سخت مالی، درمان کودکان زیر هفت سال رایگان شد که هدیه‌ای ماندگار بود.
از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان تامین می شود
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبر داد: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت.
۳۸۰ کلاس درس هدیه نوسازی مدارس همدان به دانش آموزان/ تحقق تعهد صد در صدی خیرین مدرسه ساز
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: ۹۰۰ میلیارد ریال معادل صددرصد از تعهدات خیران مدرسه ساز استان در سال گذشته محقق شد که این کمک‌ها بخشی از کمبود فضا‌های آموزشی را برطرف کرد.
قانون نظام صنفی در کشور به کجا رسید؟
نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف کشور در گفتگویی در خصوص اشکالات و ایرادات قانون نظام صنفی سخن گفت و اظهار کرد: هر چند روی این قانون که در ۶۲ صفحه تنظیم شده است مدت‌ها کار شده، اما با اشکالات زیادی روبرو بوده است که چند بند از آن را جدا کرده‌اند تا ایرادات حل شود.
برگزاری سمینار حقوق مهندسی به همت خانه صمت جوانان استان همدان
سمینار آموزشی حقوق مهندسی با حضور کامیار میر رضوی پدر علم حقوق مهندسی ایران،سعید افقی عضو هئیت مدیره خانه صمت جوانان ایران، اعضا نظام سازمان نظام مهندسی استان همدان و جمعی از رو سای کمیسیون‌های تخصصی خانه صمت جوانان استان همدان به همت کمیسیون‌های صنعت ساختمان و حقوقی و حمایت‌های قضایی خانه صمت جوانان استان همدان در سالن ولیعصر شهر همدان برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد:
اجرای 450 برنامه فرهنگی کتاب محور به همت 118 کتابخانه عمومی در دهه کرامت
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت دهه کرامت 450 برنامه فرهنگی کتاب محور به همت 118 کتابخانه عمومی در سراسر استان همدان برگزار شده و همچنان ادامه دارد.
ملایر میزبان مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان در کشور شد
نخستین دوره مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان کشور انتخابی تیم ملی به میزبانی شهرستان ملایر از امروز ششم‌ اردیبهشت ماه به مدت پنج روز با حضور ۲۳۰ ورزشکار، ۳۰ مربی و سرپرست و ۳۰ داور رسمی ستاره دار برگزار خواهد شد.
پارکینگ آقاجانی بیک سال آینده به بهره برداری می رسد/تکمیل طرح‌های نیمه تمام جزو اولویت‌های مدیریت شهری همدان است
شهردار همدان با اشاره به پروژه های مختلف شهرداری و میزان سرمایه گذاریها گفت:  ۲۲۰ هزار میلیارد ریال پروژه سرمایه گذاری داریم که تحقق آن‌ها توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر شهر را به همراه دارد.
معرفی برترین‌های مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی در همدان
رئیس هیئت شطرنج ملایر گفت: مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی استان همدان با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.
فرمانده انتظامی استان همدان:
مردم به هیچ وجه رمز بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند/ در سال جاری بیش از یک‌میلیون و ۱۰۳ هزار و ۱۳۱ تماس با مرکز ۱۱۰ داشتیم
فرمانده انتظامی همدان با بیان اینکه مردم به هیچ وجه رمز کارت بانکی را نزد خود نگه ندارند و در اختیار دیگران قرار ندهند و همچنین روی لینک‌های ناشناس در فضای مجازی کلیک نکنند گفت: ستاد خبری پلیس اقتصادی شماره ۰۹۶۳۰۰ را برای اعلام شکایات مردم در حوزه قاچاق کالا، فرار مالیاتی، رباخواری، اختلاس و ... اختصاص داده است.