tabnakostan

قرارگاه های فرهنگی نماز جمعه، قدرت نرم ملت ایران در برابر نفوذ دشمن است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مشکلات اقتصادی با برنامه ریزی صحیح و مستمر قابل حل است، اما لحظه ای غفلت از نفوذ فرهنگی دشمنان صدمات جبران ناپذیری به دنبال دارد.
لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بر لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز تأکید کرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
انتقال تجهیزات نظامی روسیه از خاک ایران به ارمنستان واقعیت ندارد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی، ادعای انتقال تجهیزات نظامی روسیه به ارمنستان از طریق پایانه نوردوز را غیرواقعی خواند و گفت: چنین چیزی به هیچ وجه وجود ندارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
آذربایجان و ارمنستان را به مطرح کردن مشکلات از طریق دیپلماسی دعوت می‌کنیم
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در مورد بروز تنش میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، گفت: هر دو دولت را به مطرح کردن مشکلات از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی، دعوت می‌کنیم.
رئیس قوه قضائیه: نمی‌گذاریم تولیدکنندگان زمین بخورند/ کاهش ارزش پول ملی خسارت بار است
رئیس دستگاه قضا گفت: رونق تولید و خدمات و حمایت از تولیدکننده، همانند مبارزه با فساد از مأموریت‌های اصلی و مستمر دستگاه قضایی است و همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی تلاش می‌کنند هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه تعطیل نشود و هیچ تولیدکننده‌ای زمین نخورد.
استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، ضرورتی انکارناپذیر است/ همه مسئولان مکلف به همکاری با سرمایه‌گذاران هستند
استاندار آذربایجان شرقی، جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش‌های مختلف را ضرورتی انکارناپذیر دانست و گفت: تمام مدیران استان، مکلف به همکاری ویژه با سرمایه‌گذاران و کاهش بروکراسی اداری در این زمینه هستند.دگ
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
5 هزار معلم آموزشیاران نهضت سواد آموزی تعیین تکلیف می شوند
دکتر علیرضا منادی درباره ادامه فعالیت پنج هزار نیروی آموزشیاران نهضت سواد آموزی گفت: بر این اساس با پیگیری های صورت گرفته قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی توسط هیات دولت تصویب و ابلاغ گردید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
کاهش 15 درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان/ تجمعات، عامل اصلی اوج‌گیری کرونا
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از کاهش 15 درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان خبر داد و گفت: متاسفانه بی‌توجهی به این موضوع، آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا را در استان افزایش داده است.
گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایحان‌شرقی/ کل آذربایجان در وضعیت قرمز کرونایی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: بیش از یک‌هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری، ۲۳۰ نفر در بخش‌های ویژه و ۱۱۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.
دی‌ماه امسال انجام می‌شود/انتقال 650 میلیون متر مکعب آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: 650 میلیون مترمکعب آب در دی ماه امسال از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه منتقل خواهد شد.
یادداشت؛محمد سعادتمند
چرا مسکن ارزان نمی شود
معضل کمبود و گرانی مسکن همواره یکی از مهمترین دغدغه های مردم و احیانا مسئولین طی دهه های گذشته در ایران بوده است. در سالهای گذشته هر از چند گاهی شاهد افزایش شدید قیمت مسکن بوده ایم. یکی از بزرگترین افزایش قیمتها طی سال گذشته و تا هم اکنون در حال رخ دادن است. افزایش قیمتها آنچنان سرسام آور است که عملا بخش زیادی از مردمی که مسکن ندارند با این روند به احتمال قریب به یقین هیچگاه خانه دار نخواهند شد. اما چرا این اتفاق در کشور ما و در بازه های زمانی مختلف رخ می دهد؟
رهبر انقلاب: گذشت زمان هرگز نخواهد توانست یاد ارجمند شهیدان عزیز را از خاطر ملت ایران بزداید
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران پیامی صادر کردند و در آن تاکید کردند: گذشت زمان نتوانسته و هرگز نخواهد توانست یاد ارجمند شهیدان عزیز را از خاطر ملت ایران بزداید.  
یادداشت؛فرزانه زنگیان
آرمان های دفاع مقدس روی کدام تاقچه است؟!
بزرگان گفته اند فرض محال ، محال نیست . پس فرض کنیم یکی از همین روزها شهید محمد ابراهیم همت ، شهید مهدی زین الدین ، شهید حسن باقری ، شهید محمد جهان آرا و شهید مهدی باکری بزرگواری کرده و همگی با هم سری به دنیای خاکیان بزنند و حال و روز ما را ببینند ، فکر می کنید چه خواهند گفت ؟ و اگر بپرسند رفقا با امانت ومیراثی که برایتان گذاشتیم چه کردید و آرمان هایمان را روی کدام تاقچه گذاشتید، آن گاه پاسخ چگونه خواهد بود.
واکنش رئیس کمیسیون آموزش مجلس به موضوع تحویل خودرو به نمایندگان/خودرویی تحویل نگرفتم
دکتر منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفتگویی کوتاه  با ما درباره تحویل خودروی دنا پلاس به نمایندگان مجلس گفت: مجلس برای کاهش هزینه ها تعدادی ماشین دناپلاس به نام مجلس خریداری و تحویل نمایندگان می‌دهد ولی درعوض هزینه راننده وخدمات موتوری را که اتفاقا برای مجلس نیز هزینه ی بالایی میشود راقطع میکند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
قانون، فصل الخطاب تمامی تصمیمات است/همت استان برای ساخت مسکن ارزان قیمت
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: افزایش تولید زمین در شهرها و ایجاد بسترهای مناسب برای رونق ساخت و ساز از مهم‌ترین ضروریت‌های فعلی جامعه است که باید توان خرید مردم و افراد فاقد مسکن نیز در چنین تصمیماتی، مورد توجه قرار گیرد.
منصوریان: تفکر قهرمانی تراکتور از زمان واسیلی گوجا وجود داشت/جو ورزشگاه تبریز مانند آنفیلد بود
سرمربی تیم تراکتور گفت: تفکر قهرمانی در تیم تراکتور از زمان واسیلی گوجا وجود داشته است.
استاندار آذربایجان شرقی:
روحیه مقاومت و اعتماد به جوانان به برکت انقلاب در کشور متولد شد
استاندار آذربایجان شرقی گفت: دفاع مقدس نقطه عطف تاریخ ایران است که به برکت آن، روحیه مقاومت، خودباوری، وحدت و اعتماد به جوانان در این کشور متولد شد.
منصوریان: رنگ ها برای من کنار گذاشته شده است/گردن بازیکن سالار را می‌گیرم و از باشگاه پرتش می‌کنم
سرمربی تیم تراکتور با اشاره به رقم قرارداد خود از باشگاه خواست تا با انتشار آن مشخص شود بعضی تیم­ها چگونه فضای مالی لیگ برتر را خراب کرده‌­اند.
عدم پذیریش مبتلایان بیمار کرونا در بیمارستان های خصوصی و دولتی جرم است/تصمیمات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا
فرماندار شهرستان تبریز گفت: همه بیمارستان های خصوصی و دولتی موظف به پذیرش مبتلایان بیماری کرونا می باشند و در صورت ممانعت جرم تلقی خواهد شد.
دکترمحسن رضایی:
آرامش غرب آسیا در گروی اخراج تروریست‌های آمریکایی است/ طرح رژیم آمریکا برای حفظ اشغالگران صهیونیست
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منطقه غرب آسیا با وجود تروریست‌های آمریکایی همیشه در تنش است و برای رسیدن به آرامش باید این تروریست‌ها را از منطقه اخراج کنیم.
یادداشت
نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد
روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به ناکامی اخیر آمریکا در اجماع جهانی علیه ایران نوشت، برخلاف ادعای دیپلمات های آمریکایی،
قتل ناموسی
یادداشت؛غلامرضا منصوری
مدعیان چندآتشه و گونه‌شناسی مدیران در جمهوری اسلامی
با گونه شناسي مديران در نظام جمهوري اسلامي می توان به معیارهایی حداقلي براي تشخيص رفتارهاي متعارض و تشخيص رفتارهاي تقويت كننده و تضعيف كننده انقلاب اسلامي دست یافت.
سید محسن فرجادی