tabnakostan

قمی ها به دنبال خرید ملک برای سکونت/ منطقه 4 محبوب ترین گزینه
نظرسنجی تابستان 99 حوزه املاک نشان می دهد که مردم قم به دنبال خرید ملک برای سرمایه گذاری نیستند بلکه اکثرا املاک را برای سکونت خود می خرند و منطقه 4 شهری قم نیز از بیشترین اقبال بین مردم برخوردار است.
خدایا! به من اجازه بده تا در جوارت قربانی شوم
چمران خوشي روزگار در آمريكا را وانهاد و به خطرناك‌ترين و سخت‌ترين منطقه رفت: لبنان؛ و همه دريافتند كه دانشجوي برگزيده دانشگاه بركلي در رشته الكترونيك و فيزيك پلاسما درد انسان دارد. نام چمران بيش از آنكه احترام برانگيز باشد، افتخارآفرین است؛ افتخار براي ملتي كه در برابر بيگانه سر خم نكرد و در برابر ترس و تسليم زمامدارانش، فرياد عصيان سر داد.
راهکار «کوپنی» مجلس برای تامین کالا‌های اساسی ۶۰ میلیون ایرانی
با توجه به شرایط تحریمی و مشکلات عدیده اقتصادی به خصوص کوچک شدن سفره مردم، به نظر می‌رسد، طرح تامین کالا‌های اساسی بتواند حداقل برای مدتی وضعیت مردم را بهبود بخشد. فراموش نکنیم که به تازگی بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران اعلام کرد که خط فقر در جامعه برای خانوار ۴ نفره ۱۰میلیون تومان است.
مهاجرت بی رویه تهدیدی بر پایداری محیط زیست اجتماعی کلانشهر قم
آنچه مسلم است، مهاجرت توسعه پایدار شهری قم را به چالش کشیده است، الگو برداری غیر اصولی و نادرست از سایر کلانشهر ها سبب شده است در بسیاری از مناطق حاشیه شهری و محله های جدید، به جهت ساکن شدن جمعیت مهاجر، شاهد بسیاری از آسیب های اجتماعی باشد.
وضعیت ۱۴۲ بیمار کرونایی در قم وخیم است/ ۸ نفر فوت کردند
در حال حاضر ۷۳۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که وضعیت جسمانی ۱۴۲ تَن از آنها وخیم است. در ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر از کسانی که تست کرونای آنها مثبت بوده جان خود را از دست داده‌اند.
حماسه سرای دفاع مقدس که بود؟
نگاهی به کاغذ انداختم. اشعار خوب و محکمی سروده شده بود. مطلع یا سر نوحه‌اش این بود: «ای شهیدان به خون غلتان خوزستان، درود / لاله ها‌ی سرخ پرپر گشته ایران، درود» شهید سید حسین علم الهدی گفت: حاضری این نوحه را در حضور امام خمینی بخوانی؟
کاراته کای پرافتخار قم:
بار دیگر قدرت کاراته ایران در جهان ثابت شد
چند روز قبل با انتخاب فدراسیون جهانی کاراته، مبارزه امیر مهدی‌زاده، کاراته کای پرافتخار قم و دارنده دو مدال طلا و یک برنز انفرادی جهان، در فینال وزن ۶۰- کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان یکی از برترین و جذاب‌ترین رقابت یک دهه اخیر برگزیده شد.
دانشجویانی که همچنان منتظر تعیین تکلیف یک «خلا قانونی» هستند!
بسیاری از علما حتی معتقد به شروطی برای اهدای جسد هستند. آن‌ها معتقدند که ابتدا باید دسترسی به جسد غیر مسلمان وجود نداشته باشد و در وهله دوم در موارد بسیار ضروری این اقدام صورت گیرد.
امیرآبادی در بیمارستان بستری شد
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری شد. مسوول دفتر احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی از وضعیت مطلوب و روبه بهبود وی خبر داد.
بستری 739 بیمار مبتلا به کرونا در قم/ ۱۴ نفر فوت کردند
در حال حاضر ۷۳۹ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۱۳۲ نفر از آنها وخیم است. در شبانه روز منتهی به ششم مهرماه، ۱۴ تَن از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.
سنگرسازان بی سنگر، کلیدداران پیروزی سربازان وطن
حضور در میدان جنگ و در صحنهٔ جهاد و مبارزه، تفنگ به دست گرفتن و تیراندازی کردن، چیزهای پرهیجان قضیه است... این برادران می‌توانستند این کار‌ها را بکنند اما سراغ چه کاری رفتند؟ به سراغ کم هیجان‌ترین کار‌ها! هیچ کس هم خبردار نمی‌شه... کسی باید ایمان داشته باشد تا بتواند این کار را انجام دهد. برادرهای جهاد این کار را کردند.
دستگیری قاتل متواری با 10 فقره سابقه کیفری در عملیات پلیس قم
با تلاش مأموران پلیس آگاهی و پلیس امنیت عمومی استان قم یک متهم به قتل در استان شمالی کشور شناسایی و دستگیر شد. این متهم با 10 فقره سابقه کیفری، به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.
حال وخیم 124 بیمار مبتلا به کرونا در قم/ 13 نفر فوت کردند
در حال حاضر ۷۳۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری می باشند که وضعیت جسمانی ۱۲۴ تَن از آنها وخیم است. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ نفر از کسانی که تست کرونای آنها مثبت بوده جان خود را از دست داده‌اند.
استاندار قم اعلام کرد
محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم
صنوف پرخطر و گروه های شغلی رسته ۴ بنا بر تشخیص دانشگاه علوم پزشکی با اعمال محدودیت و تعطیلی به مدت یک هفته مواجه خواهند شد. کاهش رعایت پرتکل ها در حالیست که دور اول و دوم شیوع این بیماری در قم را با رعایت حداکثری نکات بهداشتی مهار شد.
جمع‌آوری غیرمجاز زباله یکی از آسیب‌های شهر قم
امروز جمع‌آوری غیرمجاز زباله یکی از آسیب‌های شهر قم است. هیچ‌کس اجازه حضور در درب منازل برای جمع‌آوری زباله را ندارد و نباید شاهد تردد این افراد در شهر باشیم. زباله به‌عنوان طلای کثیف عامل بسیاری از فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه در شهر شده است.
نامه شهید به همسرش
در جیبم فقط ده تومان پول دارم
خیلی برای تو و خانواده و خانه نگرانم. نمی‌دانم وضعتان در چه حالی است؟ باور کن خیلی ناراحت هستم که آیا گرسنه مانده‌اید؟ نفت دارید؟ مریض نیستید؟ پول دارید؟ خدایا خدایا فقط تو می‌دانی و بس که در جیبم فقط ده تومان پول دارم... که نمی‌شود کاری کرد. ازت خواهش می‌کنم مقاومت کن خدا بزرگ است. آیا عذرا گرسنه می‌ماند، شیر دارد یا نه؟ محمد چه کار می‌کند؟ بگو بابا می‌گوید، شرمنده‌ات هستم.
بازی ادامه‌دار کرونا با زندگی شهروندان قمی
شکستن رکورد جانباختگان کرونایی در قم طی هفته گذشته
وضعیت کرونا در قم بسیار نگران‌کننده است، بیمارستان‌های قم در حال اشباع است و حدود ۸۰۰ تخت بیمارستان پرشده است. رکورد جانباختگان کرونایی در قم با مرگ ۱۶ تن دیگر از بیمارانی که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ آن‌ها مثبت بود، شکسته شد.