tabnakostan

به بهانه مصاحبه اخیر مدیر کل هواشناسی قم
کم بارش‌ترین فروردین سه دهه؛ زنگ خطر خشکسالی به صدا درآمد
آن چه مسلم است این که در این وضعیت سخت و نگران کننده، ضرورت مدیریت منابع آب و صرفه‌جویی مردم، کشاورزان، دستگاه‌ها و نهاد‌ها و همچنین بخش صنعت، دو چندان و بلکه صدچندان شده است، به ویژه آن که متأسفانه معضل خشکسالی در همین آغاز سال، گریبان بیش از ۸۰ درصد مساحت استان را گرفته است.
ثبت نام واکسن کرونا کذب است؛ صف نکشید!
همه افراد در خانه‌های بهداشت و سلامت پرونده پزشکی دارند و اگر محل سکونت شان تغییر کرده باشد، لازم است در نزدیک‌ترین مرکز به محل سکونت فعلی خود مراجعه کرده و در آنجا تشکیل پرونده دهند. این همه نکته کلیدی است که شایعه سازان از آن بهره برده‌اند؛ بهره برداری‌ که وزارت بهداشت می‌توانست با تدابیری جلوی آن را بگیرد.
ریشه وعده‌های «پوچ و بی اساس انتخاباتی» کجاست؟
متاسفانه نص صریحی در قوانین موجود در این خصوص وجود ندارد و این خلا قانونی در این رابطه بسیار ملموس بوده که قطعا برای جامعه‌ای که بخواهد قانون‌مدار حرکت کند، نیاز به اصلاح این امور بیش از پیش حس می‌شود، چون به دلیل نبود ضمانت اجرا، گا‌هی وعده‌های بی‌اساس و غیر اصولی و حتی غیر قابل اجرا با تاکید و مانور زیاد از سوی اشخاص مطرح می‌شود.
جزئیات وام ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۰
وام ودیعه مسکن تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای چه کسانی است؟
از تیرماه سال گذشته و با اعلام رئیس جمهور، پرداخت وام ودیعه مسکن به خانوار‌ها تحت شرایط مشخص آغاز شد. تنها چند ماه دیگر به یک ساله شدن این طرح مانده و حالا پرسش این است که آیا در سال جاری نیز وام ودیعه مسکن پرداخت خواهد شد؟ این وام به چه گروه‌هایی پرداخت می‌شود؟
سازوکار مبهم اصولگرایان قم در انتخابات شورای شهر
نقدی بر شفافیت‌گریزی شورای هماهنگی اصولگرایان قم
فعالیت شورای هماهنگی اصولگرایان در قم نیز این تلقی را ایجاد می‌کند که این گروه سیاسی، سطح کنش سیاسی خود را صرفا برای انتخابات ترسیم کرده و در ایام سال به جز صادر کردن بیانیه در مناسبت‌های انقلابی، بروز و ظهور دیگری ندارند.
کارگروهی به وسعت قم
سال ۹۹ که کارگروه‌های دفتر نماینده مردم قم که آزمون و خطا‌های خود را پشت سر گذاشته بود، به این نتیجه رسید که با خرد جمعی می‌توان بر مشکلات و مسائل پیچیده چیره شد و آن‌ها را برطرف کرد. عملکرد موفق این کارگروه‌ها که حالا به وسعت قم گسترش یافته برای نمایندگان مجلس دیگر استان‌ها یک الگو شده است.
به مناسبت ۲۹ فروردین؛ روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
ایران عزیز به ارتش مقتدر خود، افتخار می‌کند
روز ۲۹ فروردین، روزی خجسته و غرورآفرین برای ارتشیان سلحشوری است که همواره در کنار مردم ایستادند. آن‌ها با حکومت ستمگر پهلوی مبارزه کردند. دشمن بعثی را از سرزمین خود به عقب راندند و در تمامی تلخی‌ها و شیرینی‌های تاریخ ایران با مردم بودند و برای امنیت و آسایش آن‌ها جانفشانی کردند.
وضعیت کرونا در قم بحرانی اعلام شد
با اعلام وضعیت بحرانی کرونا ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونای دانشگاه علوم پزشکی قم تشکیل جلسه داد. روز گذشته پیک بزرگ کرونا را در استان قم شاهد بودیم و ۱۹۳ تَن در یک روز با علایم کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کردند و ۱۲۸ تن نیز بستری شدند.
حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری
کارگروه های تخصصی مجمع نمایندگان در مسیر شناسایی موانع تولید حرکت کنند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی؛ اولویت فعالیت‌های کارگروه‌های تخصصی مجمع نمایندگان را حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری پیرامون شناسایی موانع و ارائه راهکارهای عملی برای حمایت از تولید عنوان کرد.
در آستانه ماه مبارک رمضان؛
جلوی گرانی های افسار گسیخته را بگیرید لطفا!
در وضع فعلی حقیقتاً گذران زندگی برای بخش قابل توجهی از مردم بسیار سخت شده و این در حالی است که ملت کماکان وعده می شنوند و بس و آن طور که باید و شاید در مسیر گشایش معیشتی آن ها گام های جدی برداشته نشده است.
میراث فرسوده قم در انتظار یک اقدام و تصمیم درست!
در استان قم کم بافت فرسوده به چشم نمی‌خورد؛ همانطور که روز به روز شکل ظاهری خیابان‌ها و ساختمان‌ها و امکانات آن‌ها تغییر می‌کند و امروزی می‌شود، قسمت‌هایی از شهر فرسوده‌تر از قبل و طول و عرض خیابان‌ها و کوچه‌هایش مناسب خودرو‌های امروزی و منازلش مناسب زندگی نیست.
سرمایه گذاری در قم؛ از وعده‌ها تا خروجی تصمیم گیری‌ها
مردم و بخش خصوصی انتظار دارند تلاش و همت مسئولان استان به نتایج مورد نظر در فرآیند توسعه اقتصادی استان و انجام سرمایه گذاری‌ها بینجامد، چه آن که صرف بیان سخنان اُمیدوارکننده‌ها کفایت نمی‌کند و پیگیری‌های مسئولان نیز طبعاً باید منتج به گشایش‌های اقتصادی شود.
ستاد مبارزه با کرونا یا ترویج کرونا!
سفر به شهر‌های آبی رنگ با وسایل نقلیه عمومی را آزاد گذاشته‌اند و فردا روزی اگر آن شهر قرمز شود مراسمات مذهبی‌اش را لغو می‌کنند. البته شاید از این تصمیمات نیت خیری دارند و برملا نمی‌کنند تا مبادا ریا شود، شاید کسب درآمد از طریق این سفر‌ها برایش بیشتر از جان و زندگی مردم اهمیت دارد و خب مراسمات مذهبی که برایشان درآمد ندارد.
قانون مربوط به «مالیات بر خانه‌های خالی» اصلاح شد؛ اما همچنان بی نیاز از اصلاح نیست!
در سال‌های گذشته، یکی از راه حل‌هایی که مدام بر آن تاکید می‌شد، ساماندهی خانه‌های خالی بود و کارشناسان اعتقاد داشتند که یکی از علت‌های عمده افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، موضوع خانه‌های خالی است که موجب شده با احتکار آن عرضه و تقاضا متناسب نبوده و مسکن به عنوان یک کالای سرمایه‌ای در بازار و اقتصاد ایران، تبدیل به یک مشکل لاینحل شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد
اعمال ده روز تعطیلی سراسری از روز شنبه، ۲۱ فروردین
با توجه شرایط موجود حاکم بر کشور مشاغل گروه یک می‌توانند در شهر‌های قرمز فعالیت داشته باشند و مشاغل گروه دو، سه و چهار حق فعالیت ندارند. البته مشاغل گروه یک هم که اجازه فعالیت دارند، مشاغل ضروری مانند سوپر مارکت ها، فروشگاه‌های زنجیره ای، داروخانه ها، مطب ها، بیمارستان‌ها و سایر مشاغلی هستند که تامین کننده مایحتاج ضروری مردم هستند.
از جیب مردم به نفع بانک‌ها
چرا بانک شهر ۳۰ هزارتومان از حساب مشتریان کسر کرده است؟
مدتی است برخی بانک‌ها مبالغ هنگفتی را به عنوان آبونمان پیامک از حساب‌ها کم می‌کنند، مبلغ‌های غیر منصفانه، و‌ای کاش فقط همین افزایش قیمت بود؛ یادمان می‌آید زمانی را که برای برداشت وجه آبونمان از حساب به صاحب حساب اطلاع رسانی می‌کردند و به نوعی کسب اجازه اکنون یک روز صبح بیدار می‌شوی و می‌بینی ۳۰ هزار تومان از حسابت بابت تعرفه یکسال پیام کوتاه کم شده است.
«مهدی گاوزن» در قم بازداشت شد
شرارت در مازندران، دستگیری در قم +فیلم
مهدی گاوزن متهم اصلی قتل جوان 32 ساله در یکی از روستا‌های بابل است که به همراه 4 نفر دیگر از همدستانش که همگی آنها از اراذل و اوباش سطح یک شمال کشور هستند و ماموران پلیس امنیت با انجام اقدمات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه این اشرار را شبانه در اتوبان تهران قم دستگیر کردند.
پرطرفدارترین عناوین