کد خبر: ۱۱۰۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱ 10 May 2023

اجاره وثیقه ملکی

خدمات اجاره وثیقه برای اهدافی همچون تودیع قرارهای کیفری صادره از مراجع ، و یا ارائه به بانک برای دریافت وام استفاده میشود . در ادامه برای آشنایی با مراحل اجاره وثیقه و بازداشت وثیقه همراه ما باشید.

وثیقه چیست؟

وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای ضمانت نزد دادگاه ها یا بانک ها می‌گذارند که بطور معمول وثیقه بصورت ملکی مورد استفاده قرار میگیرد ، در لغت وثیقه به معنای «استوار» یا «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» است . به عبارتی کاربرد اجاره وثیقه در مراجع قضایی بمنظور تامین قرار بوده و تنها با تودیع وثیقه آزادی فرد متهم و بازداشت شده امکانپذیر است . این کار باعث میشود که  متهم با تامین وثیقه تا روز تشکیل دادگاه در خارج از زندان باشد، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات خود بوده و در صورت مجرم شناخته شدن خود را به مرجع قضایی معرفی نماید . شما میتوانید برای اطمینان از خدمات تیم حقوقی ایران سند برای اجاره وثیقه کمک بگیرید .

شرایط اجاره وثیقه ملکی

در صورتی که هر کسی و به هر دلیلی به مراجع رسیدگی کیفری قضایی کشور احضار شود و یا اگر ابلاغی مبنی بر مبنی بر حضور در دادسرا دریافت کردید، از همان بدو شروع پرونده بعنوان متهم خطاب می شوید. در این حالت بنابر ماهیت پرونده و تشخیص مرجع قضایی قرار وثیقه ای متناسب با شدت جرم برای متهم صادر و متهم میتواند با تامین وثیقه ملکی و ارائه وثیقه به دادگاه یا همان تودیع وثیقه به قید ضمانت آزاد شود. مبلغ وثیقه به تصمیم مرجع محترم قضایی و نوع و شرایط پرونده بستگی دارد .

4 مرحله اصلی برای اجاره وثیقه ملکی

اگر قصد اجاره وثیقه برای ارائه به بانک یا مراجع قضایی و دادسرا ها را دارید باید مراحل آن را طی نموده تا بتوانید بدون مشکل کلیه مراحل مربوط به اجاره وثیقه ملکی وثیقه را انجام دهید :

مرحله اول اجاره وثیقه) مشاوره تامین وثیقه:

در گام اول میبایست وضعیت پرونده ، نوع اتهام انتسابی و شدت جرم بررسی شده  و درصورتیکه امکان اجاره وثیقه فراهم باشد برای این کار میتوان برای عقد قرارداد اجاره وثیقه و وثیقه از طریق موسسه حقوقی اقدام نمود.

مرحله دوم اجاره وثیقه) عقد قرارداد اجاره وثیقه

بمنظور اجاره وثیقه ملکی و یا وثیقه ملکی و یا تامین وثیقه ، میبایست نسبت به عقد قرارداد با یک موسسه حقوقی اقدام نمایید ، در این قرارداد مواردی همچون مدت زمان اجاره وثیقه و وثیقه ، مبلغ اجاره سالانه ، تضامین مورد نیاز ، نحوه انجام کار ، نحوه تمدید وثیقه در صورت نیاز ، موارد فورس ناژور و … تعیین میشوند .

مرحله سوم اجاره وثیقه) کارشناسی و بازداشت وثیقه ملکی

در این مرحله مالک وثیقه بهمراه اصل مدارک به شعبه دادسرا یا دادگاه و یا بانک مورد نظرتان مراجعه نموده و نامه کارشناسی و بازداشت وثیقه را از مقام قضایی یا مسئول بانک دریافت میکند . معمولا این مرحله بین 1 تا 3 روزکاری زمانبر است.

مرحله چهارم اجاره وثیقه) اخذ ضمانت های لازم برای اجاره وثیقه

زمانیکه وثیقه آماده بازداشت میباشد ، قبل از بازداشت و تودیع آن ،میبایست کل هزینه اجاره وثیقه معمولا برای مدت زمان یک سال توسط اجاره کننده به مالک سند پرداخت شود همچنین تعدادی از افراد خانواده و آشنایان باید توسط چک و سفته ضمانت متهم را نزد مالک وثیقه انجام دهند. در این حالت مالک حاضر است برای شما وثیقه ملکی خود را به مرجع قضایی ارائه نماید .

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار