با ما همراه شوید تا بیشتر با آموزش سئو آشنا شوید.
کد خبر: ۱۰۰۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ 20 October 2021

کامل ترین آموزش سئو

مقدمه

در این محتوا می خواهیم در رابطه با آموزشseo  آیلین وب مطالبی را عنوان کنیم تا علاوه بر درک مفهوم کلمه ی سئو با چگونگی آموزش آن نیز آشنا شویم.

لازم به ذکر است که آیلین وب متعلق به تیم دیجیتال مارکتینگ هشت بوده و در راساتای اهداف این مجموعه فعالیت دارد.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید راه جدیدی در کسب و کار خود بروید و نمی خواهید یا امکان آن را ندارید که زمان زیادی را صرف کار خارج از منزل کنید می توانید به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی فعالیت خود را ادامه دهید. راهکاری که به شما ارائه می دهیم حضور در دوره هایی است که مطالب مربوط به سئو را آموزش می دهند. اگر شما هر شغلی داشته باشید می توانید در جلساتی که آموزش سئو دارند شرکت کنید اما اگر شما در نقش یک مدیر هستید که علاقه دارید و می خواهید در رابطه با بازاریابی دیجیتال هم اطلاعات لازم را کسب کنید بهترین و مفیدترین گزینه حضور در جلساتی هست که مطالب مربوط به سئو را آموزش می دهند.

کامل ترین آموزش سئو

مفهوم سئو چیست؟

کلمه ی سئو مترادف و هم معنی با بهبود بخشیدن موتوری که توسط آن جستجو را انجام می دهیم است. اگر بخواهیم مفهوم کلمه ی سئو را به طور ساده بیان کنیم می توانیم بگوییم سئو با کارهایی که با اخلاق منافات دارند تفاوت دارد. یا عده ای بر این باور هستند که سئو قصد فریب موتورهایی که توسط آنها جستجو انجام می شود را دارد اما باور این افراد کاملا اشتباه است. سئو هیچ قصدی در رابطه با فریب دادن ندارد بلکه برای بیشتر دیده شدن مطالبی که تولید می شوند در هنگام جستجوی افراد تلاش می کند. به بیان ساده تر وقتی شما به تولید محتوا می پردازید توقع دارید محتوای تولید شده ی شما وقتی که افراد آن را جستجو می کنند جز مطالب اولیه قرار بگیرد. وقتی محتوای تولید شده ی شما در هنگام جستجو جز اولین ها باشد باعث رویت بیشتر می شوند و بیانگر این اصل است که شما اصول سئو را در تولید محتوای خود به درستی به کار برده اید. اما برخلاف تصور افراد سئو فرآیند سخت و دشواری به نظر می رسد و شما نمی توانید به راحتی آن را اجرایی و پیاده سازی کنید. به این دلیل که سئو احتیاج دارد شما دارای صبر بسیار زیادی باشید و در عین صبوری نیازمند کسب علم در این زمینه و داشتن دانش مقدماتی هستید. موتورهایی که وظیفه ی آنها جستجو است به طور مکرر در حال تغییرات هستند و نمی توان روند آنها را پیش بینی کرد. به همین دلیل است که سطح توقعات از مهندسین سئو بالا می رود و انتظار داریم آنها یکسره در راه ارتقا دادن اطلاعات خود قدم بردارند.

آموزش سئو چه هدفهایی را دنبال می کند؟

مسلما همان طور که ما انسان ها برای زنده ماندن و زندگی کردن نیاز به رفع نیازهای اولیه داریم مثل غذا خوردن سایت ها و مطالبی که در آنها قرار می گیرند نیاز به دیده شدن دارند. در واقع هرچقدر مطالبی که در وب سایت ها وجود دارند بیشتر دیده شوند منجر به بالا رفتن راندمان سایت می شود و باعث ماندگاری آن نیز می شود و روی حیات آن تاثیر مستقیم دارد. اما همان طور که می دانید سئو تنها در این زمینه یعنی افزایش راندمان فعالیت نمی کند بلکه هدف های دیگری نیز دارد. هروقت شخصی به سراغ کسب و کاری می رود و برای راه اندازی کسب و کار خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند قطعا بعد از تلاش هایش به دنبال یک نتیجه است و مطمئنا یکی از نتایج به دست آوردن درآمد از کسب و کار مورد نظر است.

با توجه به این که علم روز به روز در حال پیشرفت است همان طور که می بینید امروزه میزان استقبال انسان ها از خریدهای آنلاین که در بستر وب و به صورت غیرحضوری صورت می گیرد افزایش قابل توجهی داشته است. به همین علت صاحبان کسب و کار به دنبال این هستند که فعالیت های خود را در زمینه ی تبلیغات و جذب مخاطب به صورت اینترنتی افزایش دهند. سئو در این راه به کمک آن ها می آید تا به دنبال افزایش مخاطبین به کسب درآمد و به طبع آن سود بیشتر دست پیدا کنند. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که ارائه ی خدمات آنها به صورت فروش اینترنتی هست قطع به یقین نیازمند این هستید که تعداد افرادی که به پیج، وب سایت یا کانال شما افزایش پیدا کند که این کار را می توانید به وسیله ی سئو انجام دهید.

در این صورت و با انجام این روش شما به طور مستقیم از مزیت های سئو یعنی به دست آوردن درآمد حاصل از فروش استفاده کرده اید. اما اگر شما به دنبال استفاده از روش مستقیم نیستید می توانید به سراغ دیجیتال مارکتینگ بروید و از راه ارائه ی تبلیغات به درآمد دست پیدا کنید.

از دیگر هدف هایی که سئو دنبال می کند می توانیم به این مورد اشاره کنیم که از طریق آن امکان این وجود دارد که به ترافیک با سطح بالا دست پیدا کنیم. وقتی دسترسی به ترافیک بالا حاصل شد قطعا سئو بر روی رتبه ای که در سایت به دست خواهیم آورد نیز تاثیر می گذارد و آن را افزایش می دهد.

اگر مشتری یا مخاطب برای یک کسب و کار وجود نداشته باشد طبیعتا عملیات خرید و فروش یا ارائه و دریافت خدمات صورت نمی گیرد و آن کسب و کار از پا می افتد. در واقع هر شخصی که صاحب یک کسب و کار است باید به مشتری به چشم یک سرمایه نگاه کند. اگر صاحب یک کسب و کار در بخشی از امکانات سایتی که خدماتش را ارائه می دهد توجه ویژه ای به مشتری بکند و از طریق همان بخش بتواند به مشتری مشاوره بدهد و یا سوالات مخاطب را به درستی و به صورت جامع پاسخ بدهد قطعا می تواند رضایت لازم را از مخاطب دریافت کند. که یکی از هدف های سئو همین مورد است یعنی جلب رضایت از مخاطبین.

آخرین موردی که در رابطه با هدف های سئو به آن می پردازیم موضوع تبلیغات است. صاحب یک کسب و کار قطعا سعی در جذب مخاطب و به دنبال آن افزایش درآمد دارد. اما در کنار آن این موضوع نیز اهمیت پیدا می کند که تبلیغ باید بسیار باکیفیت باشد تا بتواند هدف مورد نظر یعنی جذب مخاطب را به همراه داشته باشد و در عین حال نیاز به صرف هزینه ی زیادی نداشته باشد. که اگر شما از سئو سایت آگاهی داشته باشید می توانید در راستای ارتقای آن تبلیغی که سایت مورد نظر شما نیاز دارد را انجام دهید به شکل موازی. با این کار شما به هدف خود می رسید یعنی انجام تبلیغ و صرف هزینه ی اندک.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار