tabnakostan

ایجاد ۶۰ هزار شغل در ۳ سال اخیر از سوی بنیاد شهید
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سه سال گذشته حدود ۶۰ هزار شغل برای فرزندان شهدا و ایثارگران ایجاد شده و هنوز ۶۷ هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگر که دارای مدرک تحصیلی دارند کار می‌خواهند.
شاخصه‌های اشتغال در استان لرستان بهبود یافته است
مدیرکل فنی حرفه‌ای استان لرستان گفت: شاخصه‌های اشتغال در استان لرستان با نرخ رشد ۱۸ درصد در ابتدای امسال بهبودیافته است.
افزایش ۱۳۹ درصدی کشف مواد مخدر در خرم‌آباد
فرمانده انتظامی خرم‌آباد از افزایش ۱۳۹ درصدی کشف انواع مواد مخدر در این شهرستان طی چهار ماه نخست امسال خبر داد.
برش استانی قانون برنامه ششم توسعه در لرستان تهیه و تدوین شود
استاندار لرستان بر ضرورت تهیه و تدوین برش استانی قانون برنامه ششم توسعه در لرستان تاکید کرد.
دستگیری متخلفین زنده گیری سهره در خرم آباد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد از دستگیری ۳ نفر متخلف صید سُهره و ضبط وسایل و ادوات آن ها در منطقه سپیدشت خبر داد.
راه اندازی درمانگاه بیماران سلیاکی در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی درمانگاه بیماران سلیاکی در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد خبر داد.
سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیاردی برای محرومیت‌زدایی از لرستان
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: مردم هرگاه در مسایل ورود کردند، موفق شدیم. در این زمینه نیز لازم است تا این فرهنگ صحیح کار را بین مردم جا بیندازیم و با مشارکت و توانمندی بالای مردم در اقتصاد موفق شویم.
برای تشکیل چه پرونده هایی باید به دادگاه خانواده مراجعه کرد؟
صلاحیت قضایی عبارت است از توانایی و تکلیف رسیدگی به یک دعوا و حل اختلاف در مورد آن که البته یکی از مسائل مربوط به نظم قضایی است. دادگاه خانواده، یکی از دادگاه های عمومی حقوقی است که صلاحیت اختصاصی برای رسیدگی به دعاوی خاصی را دارد.
بیکاری بزرگترین و رنج آورترین چالش در لرستان است
استاندار لرستان گفت:بیکاری بزرگترین و رنج آورترین چالش در لرستان است که مردم با آن دست و‌ پنجه نرم می‌کنند.
سوء استفاده جنسی از کودکان: واقعیت ها و مسئولیت ها
اگرچه حادثه تلخ آتنا، همه را به شدت متأثر کرد و ناراحتی حاصل از آن، فراموش شدنی نیست؛ یادمان باشد؛ آتنا رفت ولی کودکان زیادی در معرض خطر هستند؛ اما روانشناسان و متخصصان حرزفه های سلامتی چه مسئولیت هایی بر عهده دارند.
اجازه جاده سازی در اشترانکوه را نمی دهیم
نماینده ویژه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی از عدم وجود هر گونه جاده سازی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد.
«فروش مال غیر» چه مجازاتی در پی خواهد داشت؟
قاعدتاً هر کسی اختیار اموال خودش را دارد؛ یعنی کسی که چیزی را خریده یا به هر روش قانونی دیگر (مثل ارث) به او منتقل شده است، حق دارد در چارچوب قانون، هر کاری خواست با آن انجام دهد، مثلاً آن را بفروشد، اجاره بدهد و ...؛ اما بعضی‌ها علاوه بر اینکه صاحب‌اختیار اموال خودشان هستند، فکر می‌کنند اختیار اموال دیگران را هم دارند!
۵ دشت لرستان ممنوعه می‌شوند
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه ۵ دشت دیگر لرستان ممنوعه می‌شوند، از آماربرداری منابع آبی استان خبر داد.
کسب 2 مدال نقره توسط ورزشکاران لرستانی
حامد امیری و محسن کائیدی در مسابقات جهنی دو و میدانی جانبازان و معلولان لندن 2 مدال نقره دیگر کسب کردند.
مصرف آب باید مدیریت شود
رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: برای استفاده بهینه از مصرف آب در بخش کشاورزی، متولیان آب باید آن‌ را مدیریت کنند.
بر اساس این قانون، اگر اشغال بریزید جریمه می شوید!
بارها شده که شاهد دور ریختن زباله از پنجره اتومبیل بوده‌ایم. در اینجا به این موضوع توجه نمی‌کنیم که مسئولیت حفظ پاکی شهر همان ‌قدر بر عهده ماست که وظیفه حفظ تمیزی اتومبیل و خانه‌مان.
یک سال زندان و 74 ضربه شلاق برای صید غیر مجاز ماهی و توهین به مامور دولت
رئیس محیط زیست دلفان از صدور حکم یکسال زندان، 74 ضربه شلاق و یک میلیون ریال جریمه نقدی برای متخلف صید ماهی در این شهرستان خبر داد.
دستگيري كلاهبردار میلیاردی در دورود
فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری یک متهم و کشف کلاهبرداری 7 میلیارد ریالی در شهرستان دورود خبر داد.
برای شکایت از قضات باید چه اقداماتی انجام داد؟
یکی از پرسش‌هایی که ممکن است پس از مراجعه به دادگستری برای ما پیش بیاید، این است، در صورتی که قاضی در تشخیص موضوع یا صدور رأی دچار اشتباه یا قصور شود، چاره چیست؟ فرض کنید که حقی از شما ضایع شده است.
حسین و فاطمه در صدر نام نوزادان
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست سال جاری در هر شبانه‌روز ۹۳ نوزاد متولدشده است، گفت: نام‌های حسین و فاطمهبیشترین فراوانی اسامی متولدین را داشته‌اند.
مراسم سالگرد ارتحال علامه جزایری در پلدختر برگزار شد
همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد رحلت علامه کبیر سید نعمت الله جزایری در پلدختر برگزار شد.
چرا رئیس مکتب شیعه به شدت بر اخلاق تمرکز داشت؟
حضرت صادق علیه السلام فرمود: «اِنْ اُجِّلْتَ فی عُمْرِکَ یَوْمَیْنِ فَاجْعَلْ اَحَدها لاَِدَبِکَ تَسْتَعینَ بِهِ عَلَی یَوْمِ مَوْتِکَ؛(12) اگر از عمرت تنها به میزان دو روز مهلت داده شدی، یک روزش را برای ادب خود اختصاص بده تا برای روز مرگ از آن کمک بگیری.»
چپ و راست در کمیته امداد جایی ندارد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه اقدام صورت گرفته در افزایش یارانه مددجویان کمیته امداد اقدام سیاسی نبود، گفت: در این نهاد چپ و راست معنا و جایی ندارد.
آمادگی دفتر قرآن و عترت لرستان برای برگزاری جشنواره ملی «آیات»
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره ملی «آیات» به وزارت ارشاد اعلام کرده‌ایم.
افزایش مستمری مددجویان نباید باعث تنبلی در توانمندسازی آنان شود
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه مستمری مددجویان به‌موقع پرداخت می‌شود، گفت: افزایش یارانه مددجویان کمیته امداد نباید باعث تنبلی در توانمند شدن آنان شود.
قرار تأمین چگونه و چرا صادر می‌شود؟
صدور قرار تأمین، یکی از مهم‌ترین ملزومات در رسیدگی‌های قضایی است که به منظور دسترسی به متهم و حضور بموقع وی در محکمه، جلوگیری از فرار یا مخفی شدن او و تضمین حقوق بزه‌دیده برای جبران ضرر و زیانش صادر می‌شود.
وضعیت اختلالات اضطرابی کودکان هشداردهنده است
مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: بر اساس غربالگری های صورت گرفته، وضعیت اختلالات اضطرابی رفتاری کودکان در لرستان هشدار دهنده است.
4 شهر لرستان میزبان شهدای گمنام
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح استان لرستان گفت:پیکر پاک 6 شهید گمنام در شهرهای خرم‌آباد،الیگودرز،ازنا و بروجرد تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.
برای «توهین و فحاشی» چه مجازات هایی در نظر گرفته شده است؟
در جامعه کنونی که آستانه تحمل مردم پایین آمده و به ‌سرعت عصبانی می شوند، کوچک‌ترین کلمه‌ای ممکن است مصداق توهین قلمداد شود و فرد با استناد به چنین ادعایی بخواهد اعاده حیثیت کند و فرد توهین‌کننده را مورد پیگرد قانونی و حقوقی قرار دهد.
پرداخت هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:سال گذشته از وام بانک‌­ها هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات برای بیش از یکصد هزار خانواده یا نفر پرداخت کردیم .
یادداشت
تحلیل فیلم عصر جدید چارلی چاپلین
ماشینی شدن؛ عامل از خود بیگانگی انسان
جواد صادقی؛دانشجوی کارشناسی ارشد ارتباطات
کاهش سن اعتیاد به نوجوانی ؛ خطر جدی قرن 21
منتظرالمهدی/معاون اجتماعی ناجا