tabnakostan

متاسفانه سخنان آشنا به عنوان عضو شورای شهر و شهردار جدید بسیار ناامیدکننده و باعث تعجب است چرا که وی شهردار جدید است، ولی تا این مدت عضو شورا بوده و اظهار بی اطلاعی از وضعیت شهرداری یاسوج نمی‌تواند قابل پذیرش باشد.
خبر خوش دادستان برای مالباختگان صندوق بهمئی
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از مطالبات مالباختگان صندوق بهمئی به زودی پرداخت می‌شود.
تغییرات بسیار زیرساختی در شهر لنده
لنده در حال نو شدن است/پکیج عمرانی مهرماه شهرداری و شورای شهر 
لنده در حال نو شدن است| شهردار لنده از تغییرات بسیار زیر ساختی در این شهر با هدف نو شدن سیمای شهر خبر داد.
آغوش امن برای حسین + فیلم
حسین بخردان فرزند شهید بخردان از شهدای امنیت است که در مقطع ابتدای سال تحصیلی را بدون حضور پدر خود آغاز می‌کند. چرا که وی در زمانی که کمتر از دو سال سن داشت پدرش به شهادت رسید. 
زنگ مهر و مقاومت نواخته شد / هشدار عزت خواه برای مواجهه با یک تندباد / آیت الله حسینی : مراقب جنگ عفت و حیا باشید
آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت با حضور نماینده، ولی فقیه در استان، استاندار، معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سوادآموزی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه‌های اجرای در دبیرستان دخترانه مائده و محدثه شهرک ولایت نواخته شد.
ابراز نگرانی استاندار از وجود ۴۸۳ مدرسه سنگی در استان / آموزش و پرورش زمینه تحصیلات فاخر را فراهم کند / دعوت صحرایی به کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد : حمایت و توجه استانی از آموزش و پرورش می‌شود، اما کافی نبوده و نیاز است در سطح ملی حمایت شویم . از وزیر آموزش و پرورش دعوت کردیم به استان سفر کند و از نزدیک با مشکلات فضای آموزشی و کمبود امکانات آشنا شود.
ناکامی توطئه بر علیه لرها
سردار مثنوی : در همه برهه‌ها و فتنه‌ها تلاش برای مقابل نظام قرار دادن قومیت‌ها وجود داشته است و این روز‌ها هم دنبال لر‌ها بودند مثلا در قضیه ایذه همین راهبرد به کار گرفته شد که مقابله نظام راهبرد وحدت اقوام بوده است.
نقش موحد در اجرایی شدن یک قانون جنجالی !
همانگونه که مشخص است بخش زیادی از موضعگیری‌ها در خصوص موضوع عفاف و حجاب، سیاسی شده و دو گروه رقیب سیاسی مشخصا دو موضع مخالف هم گرفته اند و در این بین طیف مخالف نقد و تحلیل‌هایی بر شیوه تبدیل یه قانون شدن آن وارد می‌کنند از جمله نقد بر کمیسیون بررسی کننده آن که سید محمد موحد هم عضو ان محسوب می شود !
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر استان تشریح کرد :
اجرای ۲۳ عنوان برنامه اصلی به مناسبت هفته دفاع مقدس / رژه عشایر استان در کنار مرقد امام
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر استان از اجرای ۲۳ عنوان برنامه اصلی و ۵۱ عنوان برنامه فرعی در حوزه عشایری استان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
آمادگی سازمان اقتصادی کوثر برای سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی استان
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر :آماده سرمایه گذاری درزمینه پرورش طیور و دام، گلخانه، دام سبک و سنگین، آبزیان و سایر بخش‌های حوزه کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد هستیم.
شهرستان دوگنبدان ۲بار لرزید
شدت این زمین لرزه بالا بود،ولی هنوز اطلاعات دقیقی از چند ریشتری و آسیب در دسترس نیست.
تشریح ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس
معاون هماهنگ کننده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ۴۸۷ ریز برنامه طی هفته دفاع مقدس از سوی سپاه فتح این استان خبر داد.
خبر خوب از شرکت پیشگامان کشاورزی و صنعت دنا / ابراز رضایت از عملکرد حسینیان / فراز و فرودهای یک بنگاه اقتصادی
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر : در بحث موفقیت یک بنگاه اقتصادی علاوه بر برنامه ریزی و تامین منابع، هنر مدیریت است که می‌تواند این عوامل را به نتیجه مطلوب برساند که خوشبختانه با حضور آقای حسینیان در شرکت پیشگامان کشاورزی و صنعت دنا شاهد حرکت به سمت جلو هستیم و خبر خوب هم این است که این شرکت هم اکنون به سود دهی رسیده است.
شهرستان بویراحمد در آستانه آغاز سال تحصیلی
دو مشکل اساسی آموزش و پرورش / دلشاد : نمی توانیم دانش آموز را به راننده بی مسئولیت بسپاریم
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد : در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با دو مشکل بزرگ روبرو هستیم یکی بحران فضای آموزشی و دیگری حمل و نقل دانش آموزی
خط و نشان انتخاباتی دستگاه قضایی
دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در دادگستری با حضور مسئولان قضایی و ادارات و سازمان‌ها و نهاد‌های نظامی، انتظامی و امنیتی به ریاست دکتر محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.
روایتی از نقش بی صدا در مدیریت بحران
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقش مجموعه سپاه به ویژه تیپ ۴۸ فتح در صحنه‌ای خدمت به بهره‌برداران بخش کشاورزی اگرچه در سکوت و پشت صحنه است اما نقشی اساسی و فراموش‌نشدنی است.
در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح شد
انتقاد تند فرماندار از نهاد های حمایتی / اولویت شهرداری یاسوج آموزش و پرورش است نه دانشگاه / شبکه بهداشت بویراحمد تذکر گرفت
مهدوی مطلق : متاسفانه در توزیع بسته‌های آموزشی عدالت رعایت نمی‌شود به گونه‌ای که ما می‌بینیم تعداد زیادی از دستگاه‌ ها و نهادهای حمایتی بسته‌های آموزشی خود را فقط در چند روستا و منطقه مشخص توزیع می‌کنند، اما در شهرستان بویراحمد کمترین‌ حمایت ها صورت می‌گیرد و حتی در بخش‌هایی از این شهرستان تاکنون حتی یک بار این بسته‌ها توزیع نشده است !
کلاهبرداری میلیاردی جوان ۲۰ ساله ! + فیلم
پلیس کهگیلویه و بویراحمد یک جوان بیست ساله را دستگیر کرده که با استفاده از عدم آگاهی مردم توانست حدود ۵۲ میلیارد ریال کلاهبرداری انجام دهد.
آمار و ارقام می گوید روشنفکر نماینده ای در تراز ملی
در حالی که آمارها یک تذکر و یا سوال برای اکثریت نمایندگان را نشان میدهد امّا روشنفکر گوی سبقت را در این آیتم مهم از بسیاری نمایندگان ربوده است که نشانگر آن است دکتر روشنفکر نماینده ای در تراز ملی است.
لزوم پاسخگویی مسئولین به یک سوال جدی
امنیت شهر چگونه تامین می شود؟
تامین کننده امنیت یک چرخه مشخص از عناصر از جمله مسئولین با مسئولیت‌های مشخص دارد بنابراین اگر یک واحد از این چرخه به میزان لازم و کافی نتواند وظیفه خود را انجام دهد، عملا عنصر ناامن کننده وارد یک دور باطل برخورد بدون اثرگذاری می‌شود و راه خود را می‌رود.
فیلم
دوربین تابناک با مردم
یکی از اقدامات در راستای کوچک سازی دولت، برون سپاری برخی از خدماتی است که قبلا توسط دولت انجام می شد.
یادداشت
یادداشت؛
محمد صادق ماندگار فعال فرهنگی-اجتماعی در این نوشته تلاش کرد تا دختران و مادران نسل جدید کمی رنج نامه ی یک «مادر» و یا یک «مادر بزرگ» نسل قبل تر را لمس کنند.