tabnakostan

زنان خوزستان در فرهنگسازی برای زدودن رسم تیراندازی مشارکت کنند
استاندار خوزستان خواستار مشارکت زنان این استان در فرهنگ‌سازی برای زدودن رسم نادرست تیراندازی در آیین‌های شادی و عزاداری شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: از اینکه مردم در مشکلات به سر می‌برند خجالت می‌کشم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشاهده فقر برخی مردم در شهر خرمشهر موجب تاثر ما رزمندگان دفاع مقدس می شود، من از این صدمات که به مردم رسیده است و در مشکلات به سر می برند، خجالت می کشم.
شهرداران خوزستان، سفارش استخدام را از طرف هیچکس قبول نکنند
استاندار خوزستان گفت: بخشنامه‌ای برای شهرداران ارسال خواهد شد تا سفارش استخدام را از طرف هیچکس قبول نکنند و اگر شهرداری تخلف کرد، برکنار می‌شود.
رئیس پلیس راهور استان خبر داد: عابران پیاده ۵۰ تا ۷۵ ساله، بیشترین قربانیان تصادفات خوزستان
رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: بیشترین تلفات تصادفات در استان خوزستان مربوط به عابران پیاده ۵۰ تا ۷۵ ساله است و بیشترین زمان تصادفات نیز ۱۴ تا ۱۸ بعد از ظهر و ۲ تا ۶ صبح است.
کمبود برق خوزستان در تابستان امسال قطعی است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت : به دلیل کاهش بارندگی و نبود واحدهای برق آبی در مدار، تابستان امسال کمبود برق در شبکه را قطعا خواهیم داشت، به همین دلیل به صنایع، کشاورزان و ادارات دولتی جهت کاهش مصرف برق به شدت نیاز داریم.
روند صعودی آمار تصادف در ۹ شهرستان خوزستان
پلیس راهور خوزستان گفت: آمار تصادف در ۹ شهرستان کارون، مسجد سلیمان، اندیمشک، بهبهان، دزفول، شوش، شوشتر، هفتکل و اهواز در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ افزایش داشته است.
نماینده اهواز: جانمایی برخی پروژه‌های مسکن مهر خوزستان اشتباه بود
یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوزستان در زمینه تکمیل پروژه‌های مسکن مهر نسبت به دیگر استان‌ها عقب ماندگی زیادی دارد گفت:جانمایی برخی از پروژه‌های مسکن مهر در خوزاستان نیز اشتباه بود.
رییس مجمع نمایندگان خوزستان:خانه‌دار شدن مردم چالشی جدی در خوزستان است
 رییس مجمع نمایندگان خوزستان ، خانه‌دار شدن مردم را یکی از چالش‌های جدی در این استان بیان کرد و گفت: تشکیل قرارگاه مسکن عاملی برای جهش تولید در این حوزه به ویژه در خوزستان است.
آهنین‌جان، شاعری که از نظر فکری و مادی فقیر نبود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه برخی قصد داشتند در وضعیت زندگی زنده یاد آهنین‌جان شاعر فقید خوزستانی اغراق کنند و او را فقیر نشان دهند گفت: قاسم چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ فکری و فرهنگی انسان فقیری نبود، او شاعری با فهم و درایت بود.
۱۶ دستگاه اجرایی خوزستان تذکر کتبی دریافت کردند
فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: ۱۶ دستگاه اجرایی خوزستان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تذکر کتبی دریافت کردند.
یک هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های خوزستان بستری هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از بستری بودن یک هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۱۰ بیمار در بخش های ویژه و حدود ۷۰ بیمار اینتوبه ای هستند.
محسن رضایی: به عنوان سرباز وطن به صحنه انتخابات ورود می‌کنم/ دولت ملی برای آبادانی ایران تشکیل می‌دهم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من نه برای کسب رای بلکه بر اساس وظیفه و انتظاری که مردم از سرباز خود دارند، به صحنه انتخابات ورود می کنم.
طوفان توئیتری برای دعوت از محسن رضایی به انتخابات/فرمانده جبهه ها برای نجات اقتصاد بیاید
تابناک-کاربران توئیتری امروز با استفاده از هشتک های #آقا_محسن و #دیده_بان_انقلاب از محسن رضایی دبیر مجمع مصلحت نظام برای شرکت انتخابات ریاست جمهوری دعوت به عمل آوردند.
رد صلاحیت ۸۳ نفر از داوطلبان شورای شهر در حوزه انتخابیه اهواز
 فرماندار اهواز گفت: صلاحیت ۶۳۱ نفر از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای شهر در اهواز و الهایی تایید و ۸۳ نفر از داوطلبان از سوی هیات نظارت بر انتخابات شهرستان رد صلاحیت شدند.
انتخابات در بیش از چهار هزار شعبه خوزستان برگزار می‌شود
دبیر ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی تعداد شعب اخذ رای در استان گفت: انتخابات پیش رو در چهار هزار و ۵۷۸ شعبه اخذ رای در خوزستان برگزار می‌شود.
مراسم شب‌های احیا به مدت ۲ ساعت در سراسر خوزستان برگزار می‌شود
فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان از برگزاری مراسم شب های احیا به مدت ۲ ساعت در سراسر شهرستانهای استان خبر داد.
نماینده اهواز با اشاره به وضعیت کسبه:
در وضعیت اقتصادی فعلی، افراد با حقوق ثابت هم در گذران زندگی مانده‌اند
نماینده اهواز گفت: در وضعیت اقتصادی فعلی کشور، کارمندان دولت و کسانی که حقوق ثابت دارند نیز در گذران زندگی خود مانده‌اند، حالا تصور کنید که کسبه و افرادی که درآمد ثابت ندارند بیش از یک سال است در چه وضعیتی قرار دارند.
احکام جدید حقوق بازنشستگان خوزستانی تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود
 مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان گفت:احکام جدید حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستانی با اعمال طرح همسان سازی ، تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود.
انتخاب چهار شهر خلاق فرهنگی و هنری از خوزستان
در نخستین دوره معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، چهار شهر خلاق فرهنگی و هنری از خوزستان انتخاب شدند.
قول مساعد وزارت صمت درباره تامین ۱۷۰۰ تن مرغ برای خوزستان
استاندار خوزستان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت قول تامین یکهزار و ۷۰۰ تن مرغ را به استان داده که تاکنون یکصد تن را تامین و ارسال کرده است.
آخرین اخبار استان
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: در سوانح رانندگی امروز در جاده‌های استان ۱۱ نفر کشته و مصدوم شدند.
یادداشت
به بهانه روزشوراها: شوراها زمینه ساز تحقق مردم سالاری
رضاعلیجانی دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری و فعال اجتماعی-رسانه ای
خیز تعاون روستایی خوزستان برای شکستن تمامی رکوردهای خرید
هنوز آسمان آن طور که باید و شاید روشن نشده، یا به قولی سپیده نزده، بیل اش را روی کولش می گذارد تا برود و زمینی که چندین خانوار را قرار است نان بدهد، سر و سامان بدهد.
فرزند بهار بی قرار شهرم اهواز
فرزند بهار بی قرار شهرم اهواز
شاید قرار است صاحب الزمان بیاید
دلم روزهاست خسته از موبایل و سقف و در و پنجره بسته و مانیتور شده است، دلم مدتهاست آن چیزی را میخواهد که این ماه ها ماژیک قرمز رنگ محدودیت و منع به آن خورده است.
در پی تحریم سردار شاهوارپور توسط اروپایی ها/ عمار دارد این خاک
سلام سرادر محبوب خوزستانی، خدا قوت، وقتی برای بار سوم خبر تحریم شدن ات را در خبرگزاری ها و اخبار خواندم، فهمیدم آن قدر خوب کار کرده ای که دوست ندارند به محبوبیت ات اضافه تر شود.
گزارش
چرا اجرای طرح
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران در جریان پیشنهاد تعرفه‌های جدید به رئیس قوه قضائیه، دستور تعیین و اجرای سقف درآمد برای دفاتر ثبت اسناد رسمی را اخذ کردند، دستوری که دفاتر را با تحول خدمت‌رسانی مواجه می‌کند.
کدام مناطق خوزستان امسال برنج می‌کارند؟
امسال در حوضه‌های دز، کارون و کرخه اجازه کشت برنج بر اساس سطوح مشخص‌شده به کشاورزان داده شده است.
معادله‌ای حل نشدنی؛ دانشگاه‌ها باز می شوند خوابگاه‌ها خیر!
کشاکش بین بازگشایی و نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها
نگرانی از شیوع ویروس کرونا و چگونگی ادامه روند آموزشی‌ترم جاری به صورت حضوری از دغدغه‌های دانشگاهیان پس از شنیدن خبر بازگشایی دانشگاه‌ها است.