tabnakostan

تکذیب تخریب خانه‌های تاریخی اطراف شاهچراغ | اداره میراث فرهنگی فارس با تخریب بافت تاریخی اطراف حرم مخالف است
پیرو انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها مورخ چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ با موضوع "آغاز شمارش معکوس تخریب خانه های تاریخی شیراز" استانداری فارس و اداره میراث فرهنگی فارس این خبر را تکذیب کردند.
هشدار قرمز در فارس | برف و باران در راه استان | مدارس فردا تعطیلند
بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از اواخر وقت امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه از بخشهای غرب و جنوب غرب استان سامانه بارشی وارد می شود و به تدریج در سه شنبه مورخ ۲۷ دی ماه تمام استان را فرا خواهد گرفت.
باز باران در راه فارس | آمار بارش‌های اخیر فارس
پس از دو روز بارندگی در استان فارس سازمان هواشناسی استان برای روزهای ۲۴ تا ۲۶ دی ماه دوباره پیش بینی بارندگی و هشدار زرد صادر کرده است.
هواشناسی فارس هشدار نارنجی صادر کرد
سازمان هواشناسی فارس با اعلام ورود سامانه بارشی از امشب به استان فارس اعلام کرد برای روزهای پنجشنبه تا شنبه انتظار بالا آمدن آب رودخانه‌ها، لغزندگی و مه گرفتگی جاده‌ها را دارد؛لذا از شهروندان خواست در این ۲ روز مراتب احتیاط را رعایت کنند.
میل به طلاق زیاد و میل به ازدواج کم شده است
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس گفت:در سطح استان فارس ٢٠ هزار ازدواج در استان فارس طی هشت ماهه اول امسال به ثبت رسیده که ۸ درصد کاهش داشته و در این بازه زمانی نیز ٧٣٧٢ فقره طلاق صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٩ درصد افزایش داشته است.
آخرین آمار بارش در فارس
بیشترین میزان بارندگی سامانه بارشی در برخی مناطق استان تا ساعت ۱۰ صبح امروز در کازرون ۹۹، شهرک گلستان شیراز ۸۶، اردکان و مرودشت ۶۱ و زرقان و شیراز ۶۰ میلی متر بوده است.
راه‌هایی که جان می گیرند و بزرگ نمی‌شوند | سر بی‌کلاه فارس در جاده‌ سازی بعد از انقلاب
طول بزرگراه‌های کشور به ۱۹ هزار و ۸۹۴ کیلومتر معادل ۵۶۸ برابر قبل از انقلاب و طول آزادراه‌های کشور به ۲۷۹۳ کیلومتر معادل ۳۷ برابر پیش از انقلاب رسیده است.این در حالیست که سهم استان فارس از این ۲۷۹۳ کیلومتر آزادراه صفر کیلومتر و در حوزه بزرگراهی هم بسیار ضعیف است.این فقر چند ده ساله آنجا دردناک تر می‌شود که بدانیم استان فارس سال‌هاست در صدر تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای است.
مجلس:۴ میلیون مسکن ساخته نمی‌شود؛دولت:می‌سازیمش
رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است با مکانیزم فعلی وعده ساخت ۴ میلیون مسکن محقق نمی‌شود اما وزیر راه و شهرسازی می‌گوید این کار شدنیست و در حال انجام است.رئیس جمهور هم در شهریورماه گفته بود ۴ میلیون مسکن را می‌سازیم و از وعده خود کوتاه نمی‌آییم.
پروژه ها و مسئولان فارس خوابند
رئیس سازمان برنامه و بودجه فارس در حالی از پیشرفت ضعیف پروژه های اقتصاد مقاومتی استان فارس خبر می دهد که در مقام مقایسه سایر استان ها وضعیت بهتری دارند و این می تواند نشانه ای از ضعف مسئولان استان باشد.
رویایی به نام آزادراه برای فارس
طی سال های اخیر تنها چیزی که از پروژه آزادراه شیراز اصفهان شنیده ایم نیاز مالی و وعده های محقق نشده است. این در حالیست که فارس سهم بزرگی از وسعت و جمعیت کشور و متاسفانه بیشترین آمار تلفات تصادفات رانندگی را دارد.استانی که قلب تپنده و چهارراه ارتباطی جنوب کشور است و بر خلاف بسیاری از استان ها هنوز از آزادراه محروم است.
بمب گذاری در معالی آباد شیراز + فیلم
فرماندار شیراز گفت: فردی که قصد بمب‌گذاری در خیابان معالی آباد شیراز را داشت با هوشیاری ماموران امنیتی و انتظامی ناکام ماند.
تصویر مادر و کودک شهید شده در حمله تروریستی شاهچراغ | فیلم و عکس جدید از حمله تروریستی شاهچراغ
عصر امروز یک فرد مسلح با تیراندازی به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تعدادی از زائران را شهید و مجروح کرد.
تصاویر حمله تروریستی در شاهچراغ شیراز
عصر امروز سه فرد مسلح با تیراندازی به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تعدادی از زائران را شهید و مجروح کرد.
حمله تروریستی در شاهچراغ
عصر امروز یک فرد مسلح با تیراندازی به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تعدادی از زائران را شهید و مجروح کرد.
دولت به سمت کاخ نشینی رفته بود | درهای باز خارجی را رها کرده و پشت درهای بسته منتظر نشسته بودند |  بیشتر یارانه ها به دلالان می رسد | تورم کاهش می یابد
معاون اقتصادی رئیس جمهور که از دیروز به استان فارس سفر کرده است، امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز به مسائل مختلف داخلی و خارجی و گزارش عملکرد دولت سیزدهم در مورد این مسائل پرداخت
سفر معاون اقتصادی رییس جمهور به استان فارس
فارس می‌تواند قطب سلامت کشور شود | استان فارس در پتروشیمی به عسلویه و خوزستان وصل شود
معاون اقتصادی رئیس جمهور که دیروز وارد فارس شده است از شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز و بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا و شهرک سلامت شیراز بازدید و در مراسم افتتاح تقاطع شهدای مدافع سلامت شرکت کرد
آمار آبگیری سدهای استان فارس | هم کشاورزی آسیب دید و هم آبی ذخیره نشد
این امید می رفت حالا که این چنین خسارات سنگینی در استان حادث شده لااقل سدهای استان کمی جان بگیرند اما با انتشار آمارهای امروز مبنی بر آبگیری فقط ۵ میلیون مترمکعب آب در سدهای استان این امید هم نقش بر آب شد و حالا هم خسارت سیل را داریم و هم ادامه خشکسالی و بحران آب را.
حراج جان در استان فارس | هواشناسی:هشدار دادیم | مدیریت بحران:هشدار ها کافی نبود
دو سال و چندی بعد از سیل دروازه قرآن باز هم شاهد از دست رفتن ارزان جان مردم در استان فارس هستیم. در پی حادثه سیل در استهبان جان ۲۳ نفر از هم استانی هایمان از دست رفت و حال هیچ ارگانی زیر بار سهل انگاری خود نمی رود.
فارس در حال زرد شدن است+ نقشه | ماسک بزنید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به رنگ بندی نقشه استان در زمینه کرونا و افزایش پنج شهر زرد به استان فارس در مقایسه با هفته گذشته گفت: بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونا، در حال حاضر هفده شهرستان استان شامل شیراز، اقلید، خرم بید، سرچهان، رستم، ممسنی، بیضا، زرقان، خرامه، کوار، فسا، قیر و کارزین، خنج، گراش، مهر، لارستان و جویم در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌ها در وضعیت آبی هستند.
می‌شود در کمتر از ده روز بدون مراجعه حضوری مجوز ساخت داد | رانت و فساد و امضاهای طلایی حذف می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به ضرورت صدور الکترونیکی پروانه‌های ساخت و جایگزین شدن عوارض بهره برداری به جای عوارض ساخت تاکید کرد و خواستار پیگیری جدی این دو مورد از سوی شهرداری‌های استان با کمک دفتر فنی استانداری فارس شد.