tabnakostan

درخواست مردم «آجم» روی میز استاندار + تصاویر
این فرهنگی اهل روستای آجم در پایان به تابناک گفت که ما تقاضای خود را به صورت قانونی پیگیری می کنیم و نامه هایی از درخواست اهالی را برای استاندار ، نماینده ولی فقیه ، نماینده مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان دیگر فرستاده ایم و عاجزانه از مسئولین خصوصا استاندار خواهان پیگیری آن هستیم.
سیستم آموزشی کشور جیب والدین را خالی می کند اما منفعتی به آنها نمی رساند/ دانش آموزان را تا دیپلم به شکل ربات تربیت می کنند
مدیر کل فنی و حرفه ای استان اصفهان با اعلام اینکه سیستم آموزش و پرورش اصفهان و آموزش عالی محصلان خود را به شکل ربات تعلیم می کنند  و در حالی جیب والدین را خالی می کنند که منفعتی به آنها نمی رسانند.
فضل الله رنجبر در گفتگو با تابناک:
کمبود مخازن علت قطعی و کم فشاری آب در کرمانشاه / چاه‌های آب شهرداری دراختیار شرکت آب
فرماندار کرمانشاه گفت: روند افزایشی مصرف آب و کمبود مخازن علت قطعی و کم فشاری آب در کرمانشاه است.
تشییع پیکر مطهر شهید مدافع امنیت پایدار
پیکر مطهر شهید مدافع امنیت پایدار سید محسن نقیبی با حضور با شکوه مردم مومن و خدا جوی استان کرمانشاه تشییع شد.
امیدی به پرداخت طلب 12 ساله کارگران نیست
اکبری نماینده شیراز با اشاره به اینکه برای تحقق حق این کارگران هنوز نتوانستیم به یک نتیجه و جمع بندی لازم برسیم، افزود: متاسفانه در شرایط فعلی هیچکس مسئولیت پرداخت معوقات و طلب این افراد را به عهده نمی گیرد
کشاورزان آسیب دیده از سیل بخوانند
معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: دولت در راستای حمایت از خسارت دیدگان 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و بیش از 26 هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض به خسارت های غیر عمرانی در سطح کشور اختصاص داده.
سفر جهانگیری به کرج؛ از قول تکمیل بزرگراه تهران-شمال تا قطارسواری تا هشتگرد
معاون اول رئیس‌جمهور امروز صبح با همراهی دو وزیر راه و شهرسازی و ارتباطات، فناوری و اطلاعات وارد استان البرز شد.
تست دوپینگ تایمازوف مثبت شد/ طلای المپیک به کمیل قاسمی رسید
طلای المپیک به رستم مازندران رسید
یک اتفاق جالب موجب شد که کمیل قاسمی کشتی گیر مازندرانی و سنگین وزن ایرانی پس از خداحافظی از این رشته صاحب مدال المپیک شد . در واقع در صورتی که کمیته بین المللی المپیک رأی نهایی خود را برای جابجایی مدال‌ها صادر کند، شاهد تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی از برنز به طلا خواهیم بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام؛
بی توجهی به ساختار اجتماعی مهم ترین عامل توسعه نیافتگی و پدیده بیکاری در استان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: بی توجهی به ساختارهای فرهنگی و اجتماعی مهم ترین عامل توسعه نیافتگی و پدیده بیکاری در استان است.
دهلران یکی از شهرستان های گرمسیر کشور است که تابستان های طولانی و گرمش باعث شده مشکلات عدیده ای برای شهروندان مرز دار به وجود آید.
وزیر دادگستری؛
سند ملی حقوق کودک تدوین شده است
وزیر دادگستری گفت : وزارت دادگستری به عنوان مرجع رسمی کنوانسیون حقوق کودک اقدام به تهیه سند ملی حقوق کودک کرده است و در آن برنامه هایی برای حفظ حقوق کودک در کشور تدوین شده است.
یک منبع موثق به تابناک خبر داد
برکناری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان «قطعی» است/آغاز رایزنی‌ها برای تعیین جانشین «یوسفی‌نژاد»
یک منبع موثق در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک کردستان از «قطعی» شدن برکناری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد و گفت: عملکرد نامناسب، برخورد با نخبگان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و رویکرد سلیقه‌ای در برخی تصمیمات سبب قطعی شدن برکناری سرپرست دانشگاه شده است.
یک مدیر کل و هزار فتنه!
از زمان حضور دکتر دهبانی پور در ماه های پایانی کارش در این اداره کل که با هوایی شدن وی برای کاندیدا شدنش در انتخابات همراه بود تا ماجرای عجیب خانمی به نام "ماحوزی" و پس از آن جنگ و جدل های پشت پرده نمایندگان برای انتخاب مدیر کل و اخیرا هم با تنش های رسانه ای و فضای مجازی در مورد گزینه نهایی مدیر کلی ارشاد ، همه و همه این اداره کل را به اصطلاح با "هزار فتنه" مواجه کرده است!
استاندار ایلام؛
دولت باید تمام هزینه تملک اراضی مردم خسارت دیده از رهاسازی آب سد سیمره را  پرداخت کند
استاندار ایلام گفت: دولت ۶ هزار میلیارد ریال برای تملک اراضی روستاهای پایین و بالا دست سد سیمره در شهرستان های سیروان از توابع استان ایلام و کوهدشت از توابع استان لرستان در نظر گرفته اما هنوز این مبلغ به طور کامل پرداخت نشده است.
وزیر دادگستری؛
توقعات مردم سیل زده ایلام را پیگیری می کنم/ تفرق دیدگاه ها و سلیقه ها  بین قوا و مسئولان  امری طبیعی است
وزیر دادگستری گفت: بنده توقعات مردم ایلام بخصوص در بحث تعیین و تکلیف اراضی مناطق سیل زده را پیگیری خواهم کرد بررسی ابزار و امکانات برآورده سازی توقعات مردمی وجود دارد.
استانداران کهگیلویه و بویراحمد بر چه منطقی تغییر می کنند؟ / یک نشان ویژه در انتظار استاندار اسبق
که اگر چیزی غیر از عملکرد باعث کنار رفتن خادمی بوده باشد باید گفت کهگیلویه و بویراحمد ضرر کرده است ! ضمن اینکه همین ذهنیت در مورد رفتن علی محمد احمدی از استان و ادامه کار و آینده کلانتری هم مورد توجه است!
تابناک بررسی می کند
چرا دانشجویان و نمایندگان اردبیل محافظه کار و منفعل اند
شاید وقت آن فرا رسیده که مردم استان اردبیل به دلیل انفعال، کم تحرکی، محافظه کاری و مصلحت جویی دانشجویان استان، از دانشجویان همجوار بخواهند تا «صدای» آنان باشند!
انتشار چهارمین گزارش سنجش فصلی شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در کشور
کردستان در مؤلفه «میزان شیوع رشوه در ادارات» جزء سه استان نخست کشور است/سقوط 15 پله‌ای جایگاه کردستان در رتبه‌بندی استان‌ها بر اساس نماگر «عملکرد دولت»
مرکز پژوهش‌های مجلس چهارمین گزارش پایش امنیت سرمایه‌گذاری به تفکیک استان‌ها و حوزه‌های کاری را منتشر کرده که طبق آن، کردستان در مؤلفه «میزان شیوع رشوه در ادارات» جزء سه استان نخست کشور است، جایگاه کردستان نسبت به گزارش قبل، در رتبه‌بندی استان‌ها بر اساس نماگر «عملکرد دولت» 15 پله سقوط کرده است!
میراث فرهنگی و گردشگری استان وظرفیتهایی که مغفول مانده اند!/تنگ نظری ها را کنار بگذارید
اینجا مجالی برای پرداختن به وضعیت نفت وگاز استان ویا مزیت کشاورزی ودامپروری نیست ،چرا که هدف از تحریر این مطلب نگاهی به ظرفیت مغفول مانده گردشگری ومیراث فرهنگی استان است که سالها در بین چرخ نامرادی های سیاسی و قبیله ای خرد شده ونتوانسته در خدمت اقتصاد استان وکشور قرار گیرد.
گام دوم انقلاب و لزوم جوانگرایی / مسن ترین ائمه جمعه مراکز استان ها را بشناسید
برخی جایگاه ها مانند نمایندگی ولی فقیه ، امامت جمعه و برخی مناصب معنوی دیگر از جمله مواردی هستند که گاها در مورد آنان حساسیت هایی ایجاد می شود اما عملکرد شخص رهبری و برخی ائمه جمعه پا به سن گذاشته نشان از شمولیت گام دوم انقلاب رهبری بر چنین جایگاه هایی دارد.