tabnakostan

خودسوزی نافرجام یکی از پرسنل شهرداری اراک
تابناک مرکزی -یکی از پرسنل زن شهرداری اراک  قصد خودسوزی  با بنزین در ورودی این مجموعه را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع برخی از همکاران موفق به انجام این عمل نشد
گزارش اختصاصی تابناک از زیباترین روز کهگیلویه و بویراحمد / روزی که همه با هم خندیدند و گریه کردند! / بغض استاندار برای مادر دهدشتی / بوسه رئیس بنیاد بین المللی مادر بر پای مادر چرامی(بخش اول) + فیلم
عصر امروز نخستین آئین نکوداشت مقام مادر با ابتکار بنیاد بین المللی مادر و به میزبانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که بنابر گفته مدیر این بنیاد ، امروز 26 تیرماه برای همیشه به عنوان روز مادر اختصاصی کهگیلویه و بویراحمد در بنیاد مادر ثبت می شود.
فرمانده سپاه کردستان:
بدترین خبر برای ما در شرایط فعلی جامعه، خبر تعطیلی یک واحد تولیدی در کردستان است/بانک‌ها در کردستان به هیچ وجه نباید به گونه‌ای عمل کنند که مردم را ناامید کنند/برای کمک به تحقق مطالبات برحق مردم کردستان، هرجا لازم باشد به وظیفه انقلابی خود عمل می‌کنیم
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به برخی فعالیت‌های مخرب در راستای تحریک مردم به نافرمانی مدنی گفت: هم خدمات انجام شده در استان و هم کم‌کاری‌ها را رصد می‌کنیم و برای کمک به تحقق مطالبات برحق مردم کردستان، هرجا لازم باشد به وظیفه انقلابی خود عمل خواهیم کرد.
بانک مرکزی گزارش آمار چک‌های مبادله‌ای کشور در خرداد 98 را منتشر کرد
کردستان بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله‌ای را در بین استان‌های کشور دارد/انتظار مردم از دستگاه‌های نظارتی «واکنش نتیجه‌بخش» به بی‌عملی دولتمردان کردستان در قبال این معضل است + نمودار
بانک مرکزی گزارش آمار چک‌های مبادله‌ای کشور در خرداد 98 را منتشر کرد که مطابق آن، نام کردستان در صدر نام استان‌های دارای بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله‌ای به چشم می‌خورد؛ دولتمردان کردستان ماه‌هاست نسبت به انتشار آمار نگران‌کننده این حوزه بی‌تفاوت هستند و حالا دیگر مردم منتظر «واکنش نتیجه‌بخش» دستگاه‌های نظارتی به بی‌عملی دولتمردان کردستان در قبال این معضل هستند.
حادثه‌ای برای هواپیمای زائران در فرودگاه ساری رخ نداد
از سوی مدیرکل فرودگاه‌های مازندران، ادعای برخورد هواپیمای زائران استان با تیربرق در فرودگاه ساری تکذیب شد . این هواپیما بدون سرنشین بود و برای اعزام زائران از مدینه در این فرودگاه فرود آمده بود. منتشر کنندگان این مطلب مدعی شدند پس از نشستن و فرود، نوک بال آن به چیزی در فرودگاه برخورد کرده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان در گفتگو با تابناک ایلام :
مهر درمانگاه دولتی شرط پذیرش نسخ بیمه سلامت در داروخانه ها است /مردم مراقب تماس شرکت های سودجو با عنوان بیمه سلامت باشند/ سامانه 1666پاسخگوی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت است
مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام در خصوص عدم پذیرش نسخ بیمه سلامت توسط داروخانه ها گفت: داروخانه ها نسخه را در صورتی می پذیرند که مهر درمانگاه دولتی را داشته باشد.
سازمان نوسازی مدارس متهم اول آسیب به مدارس در زلزله است/ فرسودگی بافت مسکونی در مسجدسلیمان دلیل حجم بالای خانه های تخریب شده
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تخریب برخی مدارس با عمر کم، عنوان کرد: چنانچه مدعی‌العموم وارد نشود، فرماندار به‌عنوان نماینده دولت در خصوص مدارس شکایت رسمی انجام دهد زیرا عمر مفید یک مدرسه باید حدود ۱۰۰ سال باشد و این مدارس به دلیل استفاده از مصالح نامرغوب پس از چند سال ساخت در این زلزله تخریب شدند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد؛
مخاطب سازمان بازرسی کل کشور، شورای شهر نیست/سهم ۹۹ درصدی ایران مال در جرایم ماده ۱۰۰
روز گذشته نامه ایی از رئیس بازرسی کل کشور منتشر شد که در آن بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها تأکید شده بود اما «علی اعطا» سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص این نامه گفت: مخاطب این نامه شورای شهر نیست.
رابط شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد
رابط شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در مصاحبه ای در اسفندماه 97 با تاکید بر اینکه اصولگرایان به هیچ وجه جذابیتی برای مردم ندارند، گفت: ریزش رای اصلاح طلبان به هیچ وجه به سبد اصولگرایان سرریز نخواهد شد.
ظرفیت های اصفهان برای تبدیل شدن به قطب انرژی خورشیدی کشور
رئیس اداره بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: اصفهان می تواند قطب انرژی خورشیدی کشور باشد.
سوت متروی گلبهار در چناران شنیده می شود
در جلسه شورای عالی هماهنگی حمل و نقل ترافیک کشور که با حضور اعضای اصلی برگزار شد، طرح مطالعاتی امتداد متروی گلبهار به چناران تصویب رسید.
استانداری البرز برای حل مشکل بیمارستان امام خمینی(ره) ورود کند
رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گفت: بهترین تجهیزات بیمارستانی در این بیمارستان جمع‌آوری شده؛ با این حال مسئولان استانی نسبت به آن بی‌مهری می‌کنند.
تابناک گزارش می دهد
دستور ‌استاندار برای آموزش زبان ترکی در مدارس آذربایجان
در دانشگاه تبریز رشته آموزش زبان ترکی آذری تدریس می‌شود و هیچ مشکلی پیش نیامده لذا در مدارس هم می‌تواند بدون مشکل تدریس شود.
رهاسازی 2.4 میلیارد مترمکعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه
مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه حدود دو میلیارد و 462 میلیون مترمکعب آب سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است، گفت: در پی بارندگی‌های مناسب امسال حدود یک میلیارد و 859 میلیون مترمکعب از این رقم تنها از ابتدای فروردین‌ماه تاکنون به سمت دریاچه رهاسازی شده است.
جهادگران کشاورزی مشغولند
در سال 97 نزدیک به 7000 هکتار از اراضی استان به صورت کامل به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و استان قزوین در کشور از پیشروان این بخش است.
فریبرز بساطی در گفتگو با تابناک :
کارخانه آسفالت شهرداری گیلانغرب پلمب شد
رئیس اداره محیط زیست شهرستان گیلانغرب از پلمب کارخانه آسفالت شهرداری در این شهرستان به علت ایجاد آلودگی خبر داد.
وقتی استعفا برای نمایندگی مجلس منتهی به مدیر کلی می شود
روز گذشته طی حکمی علیرضا صحرائیان فرماندار سابق شهرستان جهرم جایگزین فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس شد.
سد کرج تأمین‌کننده‌ی آب شرب تهران یا مخزن انباشت زباله؟!
سد امیرکبیر کرج که منبع تامین آب شرب پایتخت است این روزها شاهد انباشت 500 تن زباله شناور در مخزن خود است.
تابلو دزدی مشکل جدید جاده های مرگ در فارس
استان فارس بیشترین آمار مرگ و میر سوانح جاده‌ای را به خود اختصاص می‌دهد و جالب است بدانید دزدیدن تابلو های علائم رانندگی یکی از عوامل بروز این رخداد در این حوادث رانندگی به شمار می رود.
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
بازدید یک روزه از شریان های ارتباطی پایتخت طبیعت ایران/ سر و کله زدن با معارضین نا آشنا به قانون / بی پولی و گلایه های پیمانکاران / خوش سلیقگی مدیر کل و یک پایلوت جالب / جاده تفرحی استان و ترافیک سنگین + تصاویر و فیلم
البته مدیر کل راه و شهرسازی در این بازدید سعی کرد آنچه که واقعی است را به خبرنگاران نشان دهد به گونه ای که هم عملکرد دیده شود و هم واقعیات اعتباری و مشکلات پیمانکاران و سختی کار از نزدیک دیده شود .