tabnakostan

معاون سیاسی استانداری اردبیل:
استان اردبیل هیچ گونه تجمع گزارش نشده است
معاون سیاسی استانداری اردبیل گفت: در استان اردبیل هیچ گونه اعتراض و تجمع نسبت به افزایش قیمت بنزین گزارش نشده است.
با توجه به سخنان مقام معظم رهبری صورت گرفت؛
طرح دو فوریتی توقف سهیمه بندی بنزین از دستور کار نمایندگان خارج شد
بدنبال این سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز طرح دو فوریتی توقف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین را از دستور کار خارج نموده وبر اجرای طرح هایی برای حمایت بیشتر از اقشار آسیب پذیر جامعه متمرکز خواهند شد .
نکاتی درباره اعتراضات بنزینی در ایلام
اگرچه از برخی شهرهای کشور خبرهای نگران کننده ای از تخریب و اتش زدن اموال عمومی ،تیراندازی وحتی زخمی شدن برخی معترضین حکایت داشته وردپای سوء استفاده گران از وضعیت جاری در کشور مشهود است ،اما تجمه مسالمت آمیز چندساعته جمعی از مردم ایلام وشیوه مواجهه با این تجمع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی از چند زاویه حائز اهمیت است ؛
پلمپ به سبک شهرداری آبدانان !
شهردار آبدانان گفت : از آنجا که چندین بار تذکر داده بودیم وحتی پلمپ نیز کرده بودیم ولی مالک از قانون امتناع و سرپیچی نمودند به ناچار و به جای تخریب با نخاله ها درب آن را مسدود تا تخلیه ملک صورت پذیرد.
سعید محمدپور هم رفت
دومینوی خانه نشینی پهلوانان اردبیلی
به دنبال خداحافظی سعید علی حسینی، سعید محمدپور دارنده مدال طلای المپیک لندن هم از دنیای قهرمانی وزنه‌برداری خداحافظی کرد.
بانک صادرات به برخی پرسنل دانشگاه وام چند ده میلیونی داده است؟
مطالبه شفاف‌سازی از سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان به بهانه چاپ یک بنر! +عکس
پس از انتصاب سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یکی از بانک‌های استان با چاپ و نصب بنری در نزدیکی ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه، این انتصاب را تبریک گفت؛ اقدام مذکور بهانه‌ای شد تا مطالبه شفاف‌سازی درباره یک موضوع را، در قدم نخست، با رئیس دانشگاه مطرح کنیم؛ البته راه‌های دیگری هم برای شفاف‌سازی در این باره وجود دارد!
یادداشت روز تابناک تبریز
سرای محکوم به شکست
اخیرا اصلاح طلبان پایتخت(شورای عالی اصلاح طلبان) طرحی ارائه نموده اند بنام سامانه رای گیری اصلاح طلبان تا با توسل به آن بتوانند کاندیداهای مورد اقبال بدنه اصلاح طلبی را انتخاب و در قالب لیستی به حوزه های انتخابی کشور ابلاغ نمایند. البته در همان بدو طرح نیز احزابی چون سازندگی در برابر آن ایستادند ، فارغ از این که نوعی جدل پنهانی نیز بین حزب اتحاد ملت و بقیه احزاب بر سر آن شکل گرفت.
هنر امروز فعالین سیاسی ،بزرگ شدن به قیمت ترور شخصیت رقیب!/آیا جوانمردانه است؟!
این روزها شاهدیم در اقدامی عجیب وبدور از اخلاق سیاسی ،کسی حاضر نیست حتی کار مثبت یک نماینده ورییس جمهور ار تحمل کند ،به هردری می زنند که کارهای مثبت و مردم پسند را که اتفاق خیر جمع کثیری از مردم با بخشی از کشور در آن نهفته باشد تنها به خاطر اختلاف دیدگاه سیاسی یا رقیب انتخاباتی بودن فرد یا وابستگی به یک طایفه دیگر را بد وکم ارزش جلوه دهند که این شیوه اصلا تامین کننده منافع کشور نیست !
مدارس نوبت عصر شیراز بدون ذکر دلیل تعطیل شد
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس گفت: همه مدارس شیراز در نوبت عصر امروز شنبه 25 آبان ماه 98 تعطیل شد.
نماینده ایلام خبرداد:
نمایندگان در حال بررسی طرح دو یا سه فوریتی توقف یا تعدیل سهمیه بندی بنزین هستند
نماینده ایلام گفت: نمایندگان در حال بررسی طرح دو یا سه فوریتی سهمیه بندی بنزین هستند ،پس از جمعبندی این طرح در مجلس به رای گذاشته خواهد شدو
تجمع مردم اصفهان در اعتراض به افزایش قیمت بنزین
مردم اصفهان در واکنش به اصلاح بهای بنزین تجمع برگزار کردند.
نایب رئیس کمیسیون انرژی در گفتگو با تابناک کهگیلویه و بویراحمد :
موضوع افزایش قیمت بنزین در اولین جلسه کمیسیون انرژی مطرح خواهد شد / دولت زمان مناسبی را انتخاب نکرد
عدل هاشمی پور : با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و تورم های ایجاد شده به دلایل افزایش نرخ ارز و تحریم های اعمال شده ،افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی به صلاح مردم نبوده و قطعا منجر به گرانی و تورم بیشتر خواهد شد .
کار سازمان انتقال خون فقط اعلام بحران است؟|مردم فارس خون بدهید
سازمان انتقال خون استان فارس در حالی مدام از بحران ذخایر خون استان می گوید و از مردم دعوت به اهدای خون می کند که به هیچ وجه زیرساخت ها و امکانات دریافت خون در این استان مناسب نیست.
فعال محیط زیست:
علت آلودگی رود ارس، پساب صنعتی است
احمد بایبوردی فعال محیط زیست گفت: تغییر رنگ رودخانه ارس به علت غلظت بالای فلز آلومینیوم است.
از امروز تا چهارشنبه آینده
برف و باران یک هفته مهمان استان اردبیل است
بارش‌ها به شکل متناوب در بعضی ساعات تا سه‌شنبه پیش رو ادامه دارد و اوج آن طی عصر یکشنبه تا دوشنبه هفته آینده انتظار می‌رود.
برخی مسئولین به تذکر ما توجه ندارند
گلایه آیت‌الله‌نوری‌همدانی از مسئولین
برخی از مردم به ما مراجعه کرده و می‌گویند چرا درباره مشکلات حرف نمی‌زنید، مردم بدانند ما از گرانی، تورم، اقتصاد و حتی دیرکرد وام بانک‌ها تذکر می‌دهیم، اما برخی مسئولان توجه ندارند. مسئولین به‌جای حاشیه‌سازی و حرف‌های اختلافی به مردم برسند.
خون مردم فارس در جاده های بی مسئولیتی پایمال می شود
اداره راه و شهرسازی استان فارس گزارشی از تعداد تردد در جاده های استان در 6 ماهه اول سال 98 را منتشر کرد.نکته قابل توجه در این گزارش رتبه پنجم استان فارس در تعداد ترددها است.رتبه ای که سوالات زیادی را در ذهن ها متبادر می کند.
آیا مدیرکل ارشاد گیلان تنها مدیرکل نشریات مکتوب است؟!
چرا در 6 سال گذشته کمک های نقدی تنها در بین نشریات مکتوب استان گیلان توزیع گردیده و توجهی به هزینه های رسانه های مجازی نشده است؟! / اسنادی از نحوه توزیع کمک بلاعوض 235 میلیون تومانی ارشاد گیلان به خانه مطبوعات!
تابناک / چندی پیش بود که گزارشی از دریافت های چند ده میلیونی مدیرعامل فعلی و اسبق خانه مطبوعات یعنی کریم خوسندی و ابراهیم بهمنی جلالی در سایت های استانی منتشر شد.
مسئولین استان پیگیری کنند: ماجرای سوء مدیریتی که منابع استان را به هدر داد/ پرداخت 64میلیون تومان به پیمانکار درقبال هیچ !
آری ! اینجا اندازه و وسع ما به اندازه یک دل نفتی قد نمی دهد ،اینجا فاصله مردمش در آنسوی شکاف توسعه نیافتگی آنقدر زیاد است که کسی صدایشان را نمی شنود،مردمی هستیم که با چند صفر اضافه کلی زندگی امان دچار دگرگونی می شود ،اینجا از میلیون تومان های فنا شده ای باید حرف بزنیم که میتوانست مرحمی بر  یک زخم از هزار زخم موجود درپیکر مردمانش باشد.
متخصص هنرهای اسلامی و صنایع دستی
روی آوری مردم به معماری های غربی / ساخت سالن اجتماعات چند منظوره به سبک ایرانی اسلامی در شهر مبارکه
کارشناس و متخصص هنرهای اسلامی و صنایع دستی گفت: امروزه متاسفانه کمتر شاهد استقبال و استفاده از معماری ایرانی اسلامی در بناها و سازه های اصفهان هستیم و این درحالی که دیدگاه ها به سمت  معماری غربی رفته است.
در گیلان دو نفر فوت شدند
هشدار وزارت بهداشت درباره آغاز موج آنفلوانزا
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت:امسال هر دو ویروس به صورت همزمان گزارش شده و نشان‌دهنده شرایط حادتر نسبت به سال‌های گذشته است.
مسئولینی که در خواب خوش هستند/ بازگشت دوباره البرز به روزهای خاکستری!
سال‌هاست که با فرارسیدن فصل سرما رنگ آسمان به رنگ‌های تیره متمایل و نفس‌ها از آلودگی هوا تنگ می‌شود، در این ایام همیشه شاهد همان هشدارهای تکراری هستیم، «از خانه خارج نشوید»، «از تردد غیرضروری بپرهیزید»، «فعالیت بدنی سنگین در فضای باز انجام ندهید» و در نهایت کار به تعطیلی مدارس کشیده می‌شود.
ضرورت خودکفایی در تولید کاغذ
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مسئله کاغذ برای ناشران مشکل بسیار بزرگی است و باید در تولید کاغذ خودکفا شویم و قیمت‌ها ارزان‌تر شود.
تزریق ۳۰۰ میلیارد ریال برای تسریع در انتقال آب سد طالقان به آبیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: از محل اعتبارات ویژه تنش آبی مبلغ۳۰ میلیارد تومان برای تسریع در فاز اول انتقال آب سد طالقان به آبیک تزریق می شود.
عقب ماندگی فارس دیگر قابل لاپوشانی نیست | مظلومیت دیار پارس عیان است
بی مهری و جفا در حق استان فارس؛ مهد تمدن و فرهنگ ایران زمین که سر منشأ هویت ایرانیان است و بخش اعظم تاریخ افتخار آفرین این کشور را به دوش می کشد به حدی رسیده که صدای نماینده ولی فقیه در استان را هم در آورده است.
وضعیت تاب‌آوری رودخانه‌های خوزستان مناسب نیست/ تغییر اقلیم‌رخ داده است و تکرار سیل قطعی‌ است/ راهی جز همزیستی با سیل نداریم
معاون‌وزیر نیرو : در کشوری که آب و هوای آن گرم و خشک است و همچنین تغییر اقلیم رخ داده است، قطعا مجددا سیلاب رخ خواهد داد.
در آستانه دومین سالگرد زلزله سرپل ذهاب :
زلزله، انباشتی از رنج و همبستگی مردم  / امروز سیمای شهر سرپل ذهاب چگونه است؟!
به ۲۱ آبان ماه نزدیک می‌شویم، دومین سالگرد زلزله مهیب سرپل ذهاب..
طولانی شدن ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی و مشکلات مالی و اعتباری این پروژه
استاندار کرمانشاه گفت: اعتبارات قطره چکانی از محل ردیف‎‌های بودجه کفاف ساخت این پروژه عظیم را نمی‌دهد وباید پیگیری های جدی از سوی وزارت بهداشت در زمینه ساخت این بیمارستان صورت گیرد.
از واکنش کاظم زاده به تغییر یک مدیر
تغییر مدیر آبفا شهری دو شهرستان دهلران و دره شهر در روز گذشته علاوه بر واکنش افکار عمومی واکنش نماینده مردم در مجلس شواری اسلامی و فرمانداران دو شهرستان دهلران و دره شهر را در پی داشته است حال برای بررسی این موضوع گفتگویی با نماینده مردم در مجلس شواری اسلامی و فرماندار دره شهر داشته ایم.
سخنگوی کمیسیون مستقلین مجلس در گفت و گو با تابناک؛
طرح تخفیف پاییزه کتاب از ابتدا باید سراسری اعلام می شد! / امیدوارم سکوت مدیرکل کتابخانه های گیلان و ارشاد به معنای بی تفاوتی آنها و برای حفظ صندلی نبوده باشد! /  بی توجهی به قشر فرهیخته جامعه و اهل کتاب به بهانه شرایط اقتصادی کشور گریه آور است! / اگر از توان دوستان خارج است که از اهالی کتاب حمایت کنند, ما خودمان در شهرستان لنگرود طرح تخفیف پاییزه کتاب را برگزار می کنیم!
تابناک / 19 آبان ماه بود که در نشست خبری بیست و هفتمین هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نیکنام حسینی‌پور (مدیرعامل خانه کتاب) با بیان بخش‌هایی از برنامه‌های هفته کتاب اظهار داشت: شعار هفته کتاب در سال جاری نیز همان شعار سال گذشته است که البته پیرامون آن نقدهایی صورت گرفت ولی شعار «حال خوش خواندن» خواندن برای هفته کتاب امسال نیز تمدید شد.
خودسوزی جانبازان در قم ادامه دارد
چهارمین جانباز پس از خودسوزی، فوت کرد
خودسوزی جانبازان قمی ادامه دارد و چهارمین جانباز پس از خودسوزی، فوت کرده است. نخستین خودسوزی دوم شهریورماه در مقابل در ورودی اتاق مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم اتفاق افتاد و پس از آن خودسوزی دوم در تهران و سومین خودسوزی در قم صورت گرفت.
در پاسخ به سوال خبرنگار تابناک قم صورت گرفت:
اولین واکنش یکی از مسوولان دولتی قم به اظهارات ابراهیم فیاض
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در پاسخ به سوال خبرنگار تابناک قم در رابطه با توهین ابراهیم فیاض به اهالی قم و عدم واکنش مسوولان استانی طی روزهای اخیر گفت: از لحظه اول انتشار این خبر، پیگیر موضوع بودیم ولی این پیگیری را رسانه ای نکرده‌ایم.
واکنش تند نماینده سابق کهگیلویه و بویراحمد به سخنان روحانی
خداوند را شاکرم که در سنگر مجلس در مقابلش ایستادم و ماهیت خودش و وزرای فرتوتش را که منشا فتنه ی 88 بودند را برملا کردم و در یک تذکر آیین نامه ای مجلس اولین کسی بودم که این خود شیفته تشنه قدرت را به بنی صدر ثانی تشبیه نمودم
بیشتر مردم از ادارات و دستگاه ها ناراضیند
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس گفت: بخشي از نارضايتي مردم به نحوه پاسخگويي ادارات و مجموعه هاي خدمات رسان باز مي گردد و عمده مراجعان به دستگاه ها از شيوه پاسخگويي و نتيجه مراجعه خود ناراضي هستند.
پول مردم فارس را به دیگر استان ها می برند|فارس عقب مانده است|در مورد استان فارس بی عدالتی شده است
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه عدالت در عرصه توزیع ثروت در سطح کشور یکی از موضوعات مهم است، بیان کرد: گاهی اوقات برخی از استان‌ها بیش از آن مقداری که باید از ثروت کشور بهره می‌برند و استان‌های دیگر عقب می‌افتند و این در راستای تحقق عدالت نیست.
اشتباه محاسباتی و خوش خدمتی آقای مدیر کل در تغییر یک مدیر بومی
متاسفانه فرزندان شایسته و توانمند دهلران این روزها یکی پس از دیگری با خوش خدمتی برخی مدیران کل کنار گذاشته می شوند و افراد غیر بومی و ناتوان جایگزین آنها می شوند و این اقدام علاوه بر ظلم آشکار یک نوع نخبه کشی در سطح شهرستان دهلران است.
حفاظت از محیط زیست بدون جنگ و جدل های سیاسی + تصاویر
در روزهایی که جنگ و جدل ها بر سر حفاظت از محیط زیست در بخشی از بویراحمد محلی برای تسویه حساب های شخصی شده است اما در گوشه ای دیگر از این شهرستان ، جوانانی به صورت خود جوش و دور از هیاهوی شهر و جنگ و جدل های بی حاصل ، چند سالی است که اقدام به کاشت بلوط در محل زندگی خود برای توسعه جنگل می کنند.
بیمارستانی بیمار تر از بیماران / مسئولان سلامت  برای جابجایی بیمارستان شهدا دهلران چاره اندیشی کنند
آقایان مسئول ! امروز وجود بیمارستان شهدا دهلران در پائین دست آبگرم سبب شده که این بیمارستان خود یک بیمار اورژانسی باشد چرا که مشکلات ناشی از وجود آبگرم سبب شده تمام وسایل الکترونیکی وتجهیزات فنی که میلیارد ها تومان هزینه آنها است آرام و پیوسته یکی پس از دیگری از دور خارج شوند ومشکلات عدیده برای بیماران ومردم شهرستان دهلران به وجود بیاود .
مدیر کل تعاون روستایی استان ایلام خبر داد؛
احکام  اعضای هئیت مدیره خوشه طلایی  صادر شده است/67هزار بهره بردار در استان ایلام فعالیت می کنند
مدیر کل تعاون روستایی استان ایلام گفت : 67هزار بهره بردار در استان ایلام فعالیت می کنند که از این تعداد تنها 34هزار پروانه بهره برداری و پروانه صنعتی صادر شده است.