tabnakostan

قلیان؛‌جام بلوری که یزد را به قهقرا می‌برد!
گمشده! متولی مبارزه با قلیان را در یزد پیدا کنید/هیچ!‌نتیجه تشکیل هفت‌ساله کارگروه مبارزه با قلیان فروشان یزد
متأسفانه بر اساس مشخص نبودن متولی برخورد و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز فروش قلیان در یزد امروزه تعداد این مراکز به سه برابر افزایش‌یافته است.
تأمین آب از دریای خزر پاسخگوی کمبودها نیست
سرپرست مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو با اشاره به اینکه دیگر چشم امیدی به آوردن هیچ منبع آب جدیدی به البرز وجود ندارد، اظهار کرد: هنوز بعضی استان ها امید دارند که منابع آب جدیدی از دریا یا سدسازی و... ایجاد کنند ولی در البرز دیگر نمی‌توان هیچ منبع آب جدیدی آورد بلکه باید با همین منابع آبی سازگار شد.
رشد چند برابری هزینه نگهداری آزادراه اصفهان - کاشان دلیل افزایش عوارض
مدیرعامل شرکت ساخت و نگهداری آزادراه اصفهان - کاشان گفت: هزینه‌های نگهداری آزادراه و تأمین مواد اولیه آن بسیار فراتر از درآمدها رشد کرده و برای مثال، قیمت قیر در یک سال حدوداً 3 برابر شده است.
افشاگری رئیس ثبت احوال شهرستان دنا بر علیه مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویر احمد بعد از لغو حکم خود

تقوی قصد زهر چشم گرفتن از پرسنل ثبت احوال شهرستان دنا را دارد/عدم پایبندی آقای مدیر کل به وعده ها و قولهایش / بیشترین تخلف در بخش های تغییر سن و حذف وقایع ظهر اسناد حتی در بین پرسنل ثبت احوال استان در دوره مدیرت تقوی می باشد/تقوی نه در طریق اصلاح طلبی بوده و نه در سلک و گروه اصولگرایی/تقوی برای ماندن در سمت خود دست به دامان نماینده گان گچساران و کهگیلویه شده و التماس دعا از مدیر کل ثبت احوال ایلام دارد/تقوی اگر نیروی قویی بود در همان جهاد کشاورزی ماندگار می شد

تقوی قصد زهر چشم گرفتن از پرسنل ثبت احوال شهرستان دنا را دارد/عدم پایبندی آقای مدیر کل به وعده ها و قولهایش / بیشترین تخلف در بخش های تغییر سن و حذف وقایع ظهر اسناد حتی در بین پرسنل ثبت احوال استان در دوره مدیرت تقوی می باشد/تقوی نه در طریق اصلاح طلبی بوده و نه در سلک و گروه اصولگرایی/تقوی برای ماندن در سمت خود دست به دامان نماینده گان گچساران و کهگیلویه شده و التماس دعا از مدیر کل ثبت احوال ایلام دارد/تقوی اگر نیروی قویی بود در همان جهاد کشاورزی ماندگار می شد
از آنجاییکه در 5 سال گذشته هیچ گونه ارزیابی میدانی و مستقیمی از عملکرد ضعیف مدیریت ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد توسط کارشناسان و ارزیابان محترم سازمان متبوع به انجام نرسیده است ؛ عرصه ی ولنگاری مدیریتی و سوق دادن دادن دستگاه به سفارش های خارج از مجموعه اداری برای به کارگیری نیرو و انجام خدمات امری معمول و مرسوم شده است .  
مسیرهای راهپیمایی جاماندگان اربعین در شهرستان‌های استان تهران اعلام شد
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران مسیرهای راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان های استان را اعلام کرد.
شیوه جدید کلاهبرداری
با برنامه رژیم غذایی حسابتان را هم لاغر کنید
پلیس استان مرکزی شیوه جدید کلاهبرداران برای خالی کردن حساب بانکی کاربران اینترنت را تشریح کرد
رتبه افتضاح ایران در شاخص کل سهولت انجام کسب و کار
دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس افزود: بر اساس این گزارش، امتیاز ایران در شاخص کل سهولت انجام کسب و کار با افزایش از 54.6 به 56.9 به میزان 2.34 واحد بهبود یافته است.علی رغم این افزایش در امتیاز رتبه ایران در این شاخص با 4 پله تنزل از 124 در سال 2018 به 128 در سال 2019 رسیده است.
نرخ کرایه تاکسی،مینی بوس و اتوبوس در شیراز افزایش یافت
رئیس اداره برنامه ریزی سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز و تایید فرمانداری شهرستان شیراز از امروز این نرخنامه جدید اجرایی می‌شود.
اتوبوس ها به مرز رفته اند،از سفرهای غیر ضرور خودداری کنید
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس از هم وطنان خواست از سفر‌های غیرضروری درون و برون استانی خودداری کنند.
 در حالیکه کشور در آستانه انتخابات مهمی قرار گرفته وسابقه رویدادهای گذشته در کشور نیز بیانگر سوء استفاده یک جریان سیاسی از اتفاقات سیاسی ،امنیتی ،قضایی وبین المللی در راستای تخریب وتضعیف جایگاه رقبای سیاسی خود بوده ،حداقل انتظار از دستگاههای امنیتی پرهیز از قرار گرفتن این افتخار بعنوان اهرمی برای قدرت نمایی های سیاسی در انتخابات پیش روست .
شهروندان کردستان با «خاطری آسوده»! آب با کیفیت پایین مصرف کنند؟
تداوم نارضایتی از کیفیت آب شرب کردستان؛ این بار بانه و سنندج/هرکس در کردستان از کیفیت آب ناراضی است برای «تثبیت شرایط دمایی» و «سلامتی نمایندگان منفعل استان» دعا کند!
ماه‌هاست آب شرب نقاط مختلف کردستان دچار مشکلات گوناگون است، از آلودگی به نفت و آرسنیک گرفته تا قطعی و طعم و بوی بد؛ آبفا یا اطلاعات خلاف واقع به مردم داده یا توجیه کرده است؛ رساندن مشکل به گوش استاندار درد را دوا نکرده است؛ انفعال نمایندگان مردم در مجلس در قبال مشکل هم، محل تأمل است!
دوقطبی اردبیل –تبریز و چالش بزرگ استاندار بازنشسته
نباید «شاخسی» گردی های محرم در تبریز، حضور در محافل تبریز و دنبال کردن خبرنگاران تبریزی در اینستاگرام را دلیلی بر حضور احتمالی استاندار بازنشسته آذربایجان شرقی از...
تابناک کهگیلویه و بویراحمد بررسی می کند:
گزارش فصلی از وضعیت بارش ها / سال آبی جاری خشکسالی است یا ترسالی؟
در این گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، برخی گزارشات کارشناسان هواشناسی به همراه نقشه های پیش یابی و تجزیه و تحلیل این گزارشات و آمار منتشر می شود.
رعشه بر پیکر البرز؟!
البرز، استانی آرمیده در دامنه های رشته کوه البرز،سی و یکمین استان کشور با تنوع آب و هوایی وجمعیتی، قرار گرفته در ارتفاع بالای یک هزار و 300 متر با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر رنگین کمانی از اقوام مختلف ایران زمین استانی که علیرغم اینکه 9 سال از استان شدن آن می گذرد هنوز عنوان نوپا را یدک می کشد.
هشدار طوفان و سیل در فارس
مدیرکل هواشناسی استان فارس از احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و وقوع بارش های تندری و تگرگ در استان فارس خبر داد.
قتل
قتل دختر 14 ساله توسط برادرش در  شهرستان خنداب
فرمانده انتظامی شهرستان خنداب (استان مرکزی) گفت: برادری که خواهر ۱۴ ساله خود را به دلیل برخی اختلافات خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان خنداب به قتل رسانیده بود،‌ ساعتی بعد از ارتکاب قتل دستگیر شد
فرماندار آستانه اشرفیه در گفت و گویی؛
از
تابناک / مدتی قبل اسنادی از شهرداری آستانه اشرفیه منتشر شد که نشان می دهد این شهرداری در دو نوبت جداگانه اقدام به معامله با برادر یکی از اعضای شورا (نرجس محمددوست) نموده است؛ معاملاتی که در آن امضای شهردار آستانه هم به چشم خورده و مانع از آن می شود که این بار شهردار نسبت به آن ابراز بی اطلاعی کند!
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی ایلام؛
تمام نقاط استان از مدارس استثنایی بهره مند هستند/ آموزش و پرورش استثنایی استان از اختیار مالی و مدیریتی برخوردار نیست
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام گفت: برای انجام فعالیت ها بر هیچ کس منت نداریم اما برای رسیدن به نقطه ی مطلوب تمام مدیران مدارس و مجموعه ی همکاران ما تلاش و همکاری کرده اند.
اربعین ،فرصتی که نباید سوخت شود /ضرورت تغییر نگاهها به مقوله اربعین درایلام
لذا نمی توان براحتی بر این سفره ای معنوی پربرکتی که به لطف امام حسین ع در استان ما گسترانیده شده چشم بست وبر هر بهانه ای غیر معقول تمسک جست که مردم از مواهب این حرکت واین سفره فراخ محروم شوند.یااینکه مسئولین به گونه ای خودشیرینی که برای یک تایید صلاحیت ویا تمدید مسئولیت کوتاه مدت ،به جای سوق دادن منابع برای آبادانی وعمران زیرساختها ،از جیب خروج کرده منابع موجود استان را اتلاف نمایند.
کارشناسان در گفت و گو با تابناک؛
نخستین بارش نیمه جان پاییزی و آمدن سیلاب با چند قطره باران ! / علل وقوع سیل زودهنگام در گیلان چیست!؟ / کدام سازمان ها متولی امر هستند!؟ +تشریح آخرین وضعیت از مناطق سیل زده و برآورد خسارت ها
دکتر هدایت فهمی، معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو، می‌گوید: «‌تغییر اقلیم و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در مسیر رودخانه‌ها ازجمله علل وقوع این سیلاب است»خبر بارندگی و شدت آن در استان گیلان در دو روز گذشته در رسانه‌ها منتشر شد.