tabnakostan

در حاشیه اعمال محدودیت های ده روزه در کشور ؛
مشکل ما نبود ضمانت اجراست ،نه مصوبه!
چنانچه قرار است این محدودیت های اعلامی صرفا بر روی کاغذ بماند و در عمل هیچ تاثیری در روند کنترل شیوع کرونا نداشته باشند ،اگر قرار است مصوبات از ضمانت اجرایی برخوردار نباشند و محدودیت ها فقط در خروجی رسانه ها وفضای مجازی قرار گیرند ،بهتر است اعلام نشوند .
خیزش کرونا ، نظارت های آبکی و مدیران دوربینی !
وقتی امروز در اوج پیک چهارم کرونا ،برد مصوبات ستاد کرونا کرونا از درب اتاق جلسات هم فراتر نمی رود ،وقتی مسئولین به جای حضور عملی در میدان به چند قطعه عکس نمایشی بسنده می کنند ،وقتی تمامی سخت گیری ها به همان دست بردن در جیب مردم ،یعنی جریمه دوربین های هوشمند خلاصه شده است ،باید هم انتظاری فراتر از این نداشت که تمامی تخت های بیمارستان های بی رمق استان وحتی کشور مملو از بیماران کرونایی شود !
بوی عید ،بوی نای فقر و کرونا!
شاید مردم به عادت هر روز خیابان ،پیاده رو و بازار را گز می کنند ،اما باور کنید بازار خالی از خریدهای نوروزی است !همه اینها دست به دست هم داده اند تا هفت روز مانده به سال جدید ،بوی عید احساس نشود !نه درخانه ،نه در کوچه و بازار و نه درخیابان!
بحران مدیریت در ادارات شهرستان دهلران  / سکوت مدعی العموم و نهاد های نظارتی برای افکار عمومی غیر قابل پذیرش است
متاسفانه عدم توجه برخی مدیران ادارات در شهرستان دهلران  تا جایی پیش رفته که این رویه برای شهروندان غیرقابل تحمل شده است ودیگر نمی توانند از ناکارآمدی آنها چشم پوشی کنند و از این رو در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده مشکلات خود را فریاد می زنند
ورودی های مرگ بار دهلران را جمع کنید / آقایان مسئول، ناله و فغان مادران و فرزندان را بشنوید !
باتوجه به انباشت مشکلات فراوان در مسیر های موصلاتی شهرستان دهلران میطلبد استاندار استان به عنوان نماینده عالی دولت و فرماندار شهرستان دهلران به عنوان رئیس شورای ترافیک به موضوع ورود کنند و از خسارات جبران ناپذیر در شهرستان دهلران جلوگیری کنند.
علت عدم حضور نمایندگان مجلس در مراسم معارفه استاندار ایلام چه بود؟
معمولا عرف بر این است که در چنین مراسماتی که تغییر و تحول در سطح کلان انجام می گیرد نمایندگان مجلس حضور داشته و حتی از سخنرانان اصلی مراسم هستند مگر اینکه دلایلی برای عدم حضور داشته و یا مخالف این انتخاب و انتصاب باشند.
کارد نظارت استصوابی بر پهلوی مردمسالاری !
نگاههای تنگ نظرانه وممیزی سفت وسخت در برخی اعضای دفاتر نظارتی شورای نگهبان در استان و شهرستانهای تابعه به شیوه عجیبی شعاع دید آنها را کاهش داده به نحوی که فقط قادر به دیدن جلوی پای خود هستند واین موضوع در افق دوردست می تواند بعنوان تهدیدی جدی برای امنیت ملی کشور قلمداد شود .
مرگ دومین مادر باردار در ایلام وضرورت شفاف سازی دانشگاه علوم پزشکی استان !
امروز مطلع شدیم که دومین مادر باردار در کمتر از دوهفته بعلت ابتلای به کووید 19 در یکی از مراکز درمانی استان فوت نموده است .خبر ناگواری که بازهم مورد غفلت مسئولین دانشگاه و رسانه های استان قرار گرفته و هیچ واکنشی را به آن شاهد نبوده ایم.
هیئت موسس جبهه فراگیر ایثارگران استان البرز انتخاب شدند
پس از سال‌ها سکوت جامعه ایثارگری در استان هیئت موسس جبهه فراگیر ایثارگران استان البرز انتخاب شدند.
ویروس میکروسکوپی خسارات میلیاردی سنگینی به پیکره البرز وارد کرده است/ آوار چک های برگشتی و بیکاری ۱ ساله بر سر زنان سرپرست خانوار
خسارت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در حالی بسیاری از آرایشگاه های زنانه را به تعطیلی کشانده است که نیمی از آرایشگران زن در کرج بی سرپرست یا بد سرپرست هستند و اغلب خانم ها هزینه زندگی را تنهایی به دوش می کشند.
آیا کارآفرین برتر سیستان و بلوچستان کوچ می‌کند/ درخواست نماینده زاهدان از فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح برای حفظ رونق تولید در سیستان و بلوچستان/ معرفی قطب پوشاک نظامیان کشور در سیستان و بلوچستان
دکتر شهریاری نماینده زاهدان در تماس تلفنی و مکاتبه با رئیس ستادکل نیروهای مسلح درخواست جلوگیری از انتقال شرکت تولیدی ناجی پوشش زاهدان به استان کرمان را نمود
خطر شیوع خوزستان‌گونه کرونا در سیستان و بلوچستان/ زنگ خطر شیوع شدید کرونا در موج چهارم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ایام تعطیلات نوروز و مسافرت های پیشرو به استان، شرایط آسیب پذیری و خطر در حوزه شیوع کرونا برای استان متصور است.
گارد دفاعی جنوب شرقی‌ترین شهرستان کشور/ چابهار به روی مسافرین نوروزی بسته می‌شود/ مراکز خرید تعطیل و ترددها به شدت کنترل می‌شود
از ۹۹/۱۲/۲۰ لغایت ۱۴۰۰/۱/۲۰ جهت پیشگیری از موج چهارم کروناویروس ورود و خروج به چابهار محدود و بازارهای محلی و تجاری تعطیل می شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:
21 درصد ترددهای سیستان و بلوچستان با سرعت غیرمجاز
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ثبت ۲۱ درصد تردد های ۱۱ ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان با سرعت غیرمجاز خبر داد.
رفت و آمدهای بی‌نتیجه با عکس‌های سلفی
حاصل آمد و رفت وزرا به البرز تا به‌حال آیا نتیجه‌ای هم برای این استان که از بدو‌ تاسیس شاهد ورود ضعیف‌ترین مدیران به آن بوده داشته است؟
دکتر رضایی در همایش بین المللی قرباغ:
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان یک ملت در دو کشور هستند/ملت و دولت ایران برای آزادی جمهوری آذربایجان و قره باغ همیشه پیشگام بوده ایم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در همایش بین المللی قره باغ که با هدف تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون مسائل منطقه بویژه پیوندهای فرهنگی ایران و قره باغ توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، سخنرانی کرد و گفت: علاوه بر دیپلماسی رسمی، دیپلماسی عمومی کشورمان از جمله مواضع حوزه های علمیه و دانشگاه های ایران، همواره در حمایت از قره باغ بوده است و حضور ایران در کمیته آتش بس و بازسازی قره باغ، به نفع کل منطقه است. از دولت انتظار می رود بطور جدی این مسائل را پی گیری کند.
دهلران را قرنطینه کنید!
هرچند مسئولین این حوزه نیز تنها بر انکار وتکذیب ها در خصوص روند شیوع ویروس جهش یافته متمرکز شده اند ،اما این پاک کردن صورت مساله چیزی از واقعیت اظهر من الشمس پراکندگی ویروس کرونای انگلیسی در مناطقی از استان خصوصا شهرستان دهلران کم نخواهد کرد .
سرپرست شبکه بهداشت دهلران؛
افراد مبتلا به کرونا از 1400نفر عبور کرد
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دهلران گفت : تاکنون بیش از دو هزارو 870نفر از شهروندان تست کرونا گرفته شده است ه از این میزان یکهزارو 475نفر به کرونا مبتلا شدند
درخواست مردم برای رزرو مجوز تردد سفرهای نوروزی مایه تاسف است/ عده ای سفیر مرگ و بیماری هم‌وطنان شده اند/  فریاد اپیدمی کرونا را گوش نمی دهند/ مقابل هر گونه هنجارشکنی می‌ایستیم
فرمانده مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر کرج با انتقاد از اینکه عده ای با اصرار برای سفر، سفیر مرگ شده اند هشدار داد: با هرگونه هنجارشکنی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اصرار به دریافت مجوز و سفر به استانهای شمالی و جنوبی برخورد جدی می شود.
رئیس دادگاه بخش موسیان و دشت عباس؛
قتلی در دشت عباس صورت نگرفته است
رئیس دادگاه بخش موسیان و دشت عباس گفت:  نزاع دسته جمعی در یکی از روستا های بخش دشت عباس صورت گرفته ولی قتل صورت نگرفته است
پارک‌های کرج تعطیل شد
ورود شهروندان به پارک‌های شهرکرج برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ممنوع شد.
ارتقای جایگاه ،تشویقی مدیران فاسد و ناکارآمد !
امروز کشور ما  در سطوح مختلف در جمبره مدیران فاسد و ناکارآمدی قرار گرفته است که فقط از این صندلی به آن صندلی پرش می کنند ،همین حاشیه امن ها ،همین پناه گرفتن در امنیت ها ،همین امید به ارتقاء ها باعث شده تا مدیران بدون واهمه از آینده اشان ،ناکارآمدی وضعف را بر پیکره سیستم تحت مدیریتشان تزریق کنند !
کرونا بازگشت !مراقب هم باشیم
اینبار کانون خیزش پیک چهارم کرونا استان همسایه جنوبی ایلام یعنی خوزستان است وهمین همسایگی و مراودات مردمان شهرستان های جنوبی استان ایلام با خوزستان مسیر را برای شیوع گسترده آن در سطح استان هموار نموده است . موج خطرناکی که آثار آن به وضوح در شهرستان های جنوبی استان مشهود است
گزارش سفر رئیسی به کهگیلویه و بویراحمد
از شکستن پلمب نماد صنعت استان تا سخنان سیاسیون در حضور رئیس دستگاه قضایی / اعتراض شدید مردم از مدیریت عملیات زلزله + فیلم و تصاویر
آیت الله رئیسی ، رییس قوه قضاییه در ادامه سفرهای استانی خود امروز شنبه 2 اسفند وارد کهگیلویه و بویراحمد شد.
از گزینه جدید استانداری ایلام رونمایی شد
با وجود گمانه زنی های متعدد از بین گزینه های مطرح شده ،اما شرایط حال حاضر کشور واستان باعث شد تا دولت ازگزینه جدید خود برای استانداری ایلام رونمایی کند.
دانشگاه علوم پزشکی ایلام پاسخ دهند:علت تأخیر در اطلاع رسانی کرونای انگلیسی در دهلران
بدون شک رفتار و اقدام  دانشگاه علوم پزشکی ایلام که در یک سال اخیر به عنوان متولی سلامت که حتی کوچک‌ترین سرکشی از حوزه کاری خود در دهلران نداشته در ذهن مردم نجیب دهلران خواهد ماند و از معاملات پشت پرده آن کاملاً آگاه بوده وخو استار پاسخگویی سریع و شفاف وی در خصوص وضعیت فعلی بهداشت و درمان شهرستان دهلران هستند
صدور قرار یکصد میلیاردی برای آقای مدیرکل
روز گذشته بازداشت مدیر کل اداره غله به اتفاق دو تن از معاونین این اداره کل در فضای مجازی و رسانه ای استان خبر ساز شد.این پرونده که با هوشیاری سازمان اطلاعات سپاه در ماه‌های اخیر در دستور بررسی قرار گرفت ،روز گذشته به دستور دادستان منجر به بازداشت مدیر کل غله و دو معاون وی گردید.
دوئل نمایندگان ایلام و دولت در انتخاب استاندار جدید / آیا استاندار جدید ایلام از خوزستان خواهد آمد؟
زمزمه‌ها و گزینه‌ های  زیادی از سوی نمایندگان و سیاسیون برای پیش برد اهداف خود مطرح است .ولی شواهد و قرائن حکایت از آن دارد دولت بدون توجه به خواست نمایندگان و سیاسیون گزینه خود یعنی علی حسین زاده معاون فعلی سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان را جدی ترین گزینه برای سکانداری ایلام انتخاب کرده است .
هشدار ! ؛عنقریب است کرونا زنگ خانه هایتان را به صدا درآورد!
همه این ها حاوی یک پیام است ؛ "مردم از کرونا غفلت کرده اند " عادی انگاری بعنوان نتیجه عادی سازی ها از سوی دستگاههای مسئول باعث شده تا مردم پروتکل ها را کنار بگذارند !نتیجه همه این رفتارها به این جا ختم شده است که رنگ نقشه رفته رفته زرد وزردتر خواهد شد!
حجم قابل توجه تردد روزانه بین البرز و پایتخت/  استان در معرض خطر جدی کرونای انگلیسی/  محدودیت‌های وضعیت قرمز اعمال شود
استاندار البرز گفت: با توجه به شرایط موجود و برای مدیریت بیماری در استان البرز، محدودیت‌های وضعیت قرمز را در استان اجرایی می‌کنیم.
هوشنگ بازوند در گفتگو با تابناک:
محدودیت های جدید کرونایی اعمال می شود
استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به افزایش شهرهای زرد در استان و احتمال قرمز شدن مجدد برخی شهرستان ها در جلسه پیش روی ستاد کرونا استان ممنوعیت ها و محدودیت های جدیدی اعمال خواهد شد.
قباد محمدی در گفتگو با تابناک:
واکسن کرونا روسی ایمن‌تر از واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسن کرونا روسیه نسبت به سایر واکسن‌ها ایمن‌تر و قابل اعتماد‌تر است و نتایج مطلوب تری را در پی دارد.
مسئولین ونمایندگان استان !سکوت زیبنده شما نیست
استمرار سکوت مسئولین در قبال خبر الحاق گاز باباگیر به استان کرمانشاه معنایی جز تایید پایمال شدن حقوق مردم استان نخواهد داشت .
سوژه از شما ، انعکاس از تابناک ، پیگیری از مسئولان
دوگانه
فضای مجازی ، رسانه ای و عمومی مهمترین شهر توریستی استان کهگیلویه و بویراحمد ، این روزها به شدت متاثر از پیگیری یک درخواست به حق و قانونی است که گویا در روند تحقق این خواسته مشکلاتی ایجاد شده است که به زعم برخی از مردم و نخبگان این شهر ، مشکلات ناشی از برخی سیاسی کاری ها یا اعمال نظر برخی افراد است .
ورود از خوزستان به کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد / مشروط شدن ورود از دیگر استان ها
استاندار کهگیلویه و بویراحمد : به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونایی در شهرهای خوزستان ، از امروز ورود از این استان به کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است.
سارا فلاحی : هرگز در دفاع از حقوق مردم استان کوتاه نمی آیم/ منابع گازی باباگیر متعلق به استان ایلام است /وزیر نفت را به مجلس می کشانیم
نماینده مردم ایلام درمجلس شورای اسلامی گفت:به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم منابع گازی باباگیر بعنوان مخزن تنگ بیجار استان ایلام در اختیار استان کرمانشاه قرار گیرد.
رنگ کرونایی در همه شهرستان ها تغییر کرد / جزئیات آمار کرونایی در استان + فیلم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از تغییر رنگ هشدارآمیز همه شهرستان های استان خبر داد.
گلایه فرماندار از تغییرات مدیریت شهری فردیس:
گره کور ترافیک پل فردیس کی باز می شود/ هیولایی که سالهاست زمان و اعصاب مردم را می بلعد/ وقتی عدم ثبات در انتخاب شهردار فرایند رفع مشکلات شهرستان را با خلل مواجه می‌کند!
فرماندار فردیس با اشاره به اینکه ترافیک محدوده پل فردیس یکی از مهمترین معضلات ساکنان این شهرستان است، گفت: اقداماتی در راستای اصلاح هندسی این پل که در واقع در کرج واقع شده در حال انجام است و با پایان این عملیات بخشی از بار ترافیکی این پل سبک می‌شود.
صدا وسیمای مرکز ایلام اینگونه به عذرخواهی فرماندار ملکشاهی پاسخ داد: به برنامه نیا !!
اما گویا این " تیکه اندازی " محمد تاسمه فرماندار ملکشاهی به جای اینکه مسئولین را در مسیر درست ومنطقی عذرخواهی از مردم قرار دهد ،آنچنان برای مدیران صدا وسیمای ایلام سنگین بوده است که گزینه  پاسخ به فرماندار را به شیوه خود را  بر روی میز قرار داده اند .
دانشگاه پیام نور ایلام در واکنش به برگزاری یک نشست انتخاباتی ؛
ما بیخبریم !برنامه ریزی این نشست با نهاد رهبری در دانشگاه بود
بدنبال طرح این موضوع ،مسئول دانشگاه پیام نور استان ایلام  با رد هر گونه ارتباط در برگزاری این نشست در دانشگاه تحت مدیریت خود گفت : این نشست بدون هماهنگی با ایشان وبا برنامه ریزی نهاد رهبری در دانشگاه برگزار شده است.